19:40, 11.11.2020

Маріупольські підприємці долучились до всеукраїнського протесту проти карантину

"Дайте нам роботу!" З тарілками та під музику підприємці влаштували протести проти карантину вихідного дня. Акції відбулися в багатьох містах України. Які ризики вбачає для себе бізнес?

поділитись:
Маріупольські підприємці долучились до всеукраїнського протесту проти карантину - фото 1

Катерина - кухар одного з маріупольських ресторанів. Каже: через карантин заклад працює до 22-ї. А якщо перед клієнтами зачинять двері ще й вихідними - нічого не заробить.

«У мене багато друзів і знайомих, які живуть одні. Грошей взяти ніде. Якби була якась допомога від держави, ми б не переживала так сильно. У будні можна так відпрацювати, як у вихідні, тому вони цінні для нас», - каже кухарка.

Кафе в такому разі працюватимуть лише на доставку та самовиніс. Михайло збирався відкрити другий заклад харчування, та тепер намагається зберегти бізнес який є. Бо прибутки впали.

«Відсотків на 70 знизився дохід. Але при цьому зарплата, податки залишилися колишніми. Відповідно, ми можемо просто закриватися. Люди відпочивають у вихідні і формують свій відпочинок з 8 вечора і до часу ночі. А якщо у них немає такої можливості, то вони залишаються вдома», - каже власник закладу харчування.

Михайло - офіціант. Переймається, аби взагалі втриматися на роботі. Бо графік - постійно скорочується - через карантинні обмеження. І не виключено, що заклади харчування закриють повністю, - вважає хлопець.

«Тебе ж ніхто не буде платити ставку за ці дні, ніяких чайових, тобто все страждає. Якщо у нас забрали вихідні, то можуть і закрити взагалі. І так працюємо зараз до 10, все що нам говорять - ми дотримуємося. Тобто - ходить в масках, Обробляти все. У цьому немає проблеми».

До акції протесту долучились і у Краматорську. Мітинг влаштували під стінами міськради. Люди кажуть, що працювати лише на доставку страв невигідно, а карантин вихідного дня - вб’є бізнес.

«В умовах жорсткого карантину нашому бізнесу, якщо буде введено другий локдаун, або навіть обмеження вихідного дня, ми не виживемо. Ось для мене зараз, як для власника бізнесу, не головне заробити прибуток, прибутку і так є. Мені головне зберегти команду, зберегти своїх співробітників. Платить їм гідну зарплату», - зазначив підприємець Дмитро Ігнатенко.

Натомість, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив: кабмін готовий підставити плече бізнесу. Як це було навесні.

«В повній мірі відновимо та розширимо програми підтримки, це компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм виробництва, виплати на дітей для родин фізичних осіб підприємців, продовжує працювати програма доступних кредитів 5-7-9, яка дозволяє отримати рефінасування існуючих позик фактично під нуль відсотків», - зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.