19:21, 03 лютого

Медикам Донеччини почали нараховувати підвищені зарплати

Відтепер лікарі мають одержувати від 20 тисяч гривень, а медсестри - більше 13. Деяким вже надійшли на картки нові оклади. Проте не всім. Чому? І куди звертатися, якщо не отримали обіцяного?

поділитись:
Медикам Донеччини почали нараховувати підвищені зарплати - фото 1

Більший оклад медики цієї маріупольської поліклініки отримали наприкінці минулого тижня. 20 тисяч - надійшло на рахунки сімейних лікарів, 13 з половиною - медсестрам. Проте суттєвого підвищення пані Лілія не помітила. Каже: і раніше зарплатня відповідала важкій роботі.

"Напряженный труд, совмещали, брали 0,25 ставки, выслуга лет. За счет вот этого. А теперь вот в эту сумму, которую назвали на всю Украину, теперь сюда это все входит", - каже сімейна лікарка Лілія Бляшинська.

Так сталося, бо за січень виплатили кошти з залишкового рахунку закладу. Адже додаткових грошей з держбюджету ще не надходило. Тому були вимушені зрівняти зарплатні. До того ж, тепер на виплати йде понад 90 % витрат лікарні. Аби змінити ситуацію, планують об'єднатися з іншим центром та скоротити штат.

"Это касаться будет техперсонала, это касаться будет бухгалтерии и так далее. Для того, чтобы увеличить сумму на развитие центра", - розповів директор ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко

Всі заклади Екстреної медичної допомоги та 97 % поліклінік вже отримали кошти, щоб сплатити працівникам зарплату за січень. Медустанови, які надають спеціалізовану допомогу у межах Програми медичних гарантій, вже мають сформовані договори. Виплати для них розпочнуться з 7-го лютого.

"Если у кого-то из больниц не хватит средств, которые они получают от НСЗУ по договорам для выплаты новой заработной платы, то такие больницы будут дофинансироваться из государственного бюджета по отдельной программе", - сказав директор департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

 

Тим часом у МОЗ повідомили: створили контакт-центр. Туди можуть звернутися директор лікарень, медики та чиновники. Фахівці обіцяють проконсультувати щодо нарахування виплат.