16:43, 07.05.2020

Медики, які борються з COVID-19, тепер застраховані

Сьогодні, 7 травня, Верховна Рада України ухвалила закон про обов'язкове страхування медичних працівників, які працюють з коронавірусною інфекцією.

поділитись:
Медики, які борються з COVID-19, тепер застраховані - фото 1

Рішення підтримали 340 народних депутатів України.

За новим законом, держава забезпечить страхові виплати медпрацівникам як державних установ:

- якщо протягом 1 року встановлена ​​група інвалідності (внаслідок захворювання COVID-19). За умови, що медпрацівник заразився при виконанні своїх професійних обов'язків. У такому випадку медпрацівникові покладена страховка протягом місяця в залежності від встановленої групи інвалідності. Сума не повинна бути менше 300 прожиткових мінімумів (660 тис. грн).

- у разі смерті медика або працівника державної наукової установи, який виконує професійні обов'язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб - у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму; (1,65 млн грн).

- у разі інфікування медика або працівника державної наукової установи, який виконує професійні обов'язки в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб, страхова виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. У разі смерті такого працівника страхова виплата призначається та виплачується разово і в рівних частинах членам сім'ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.

У разі смерті медика від COVID-19 під час дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусу, такий медпрацівник прирівнюється за статусом до військовослужбовця, який проходив військову службу, смерть якого наступила в результаті поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних із виконанням обов'язків військової служби.