18:43, 31 березня

Музей «Голоси Мирних» продовжує роботу. Історія переселенки із Широкиного

Сто тисяч історій - це голоси мирних, які постраждали від бойових дій на Донеччині. Одна з них - переселенка з Широкиного - Лариса Рябцева. Жінка залишилася без всього та зараз живе у Маріуполі.

поділитись:
Музей «Голоси Мирних» продовжує роботу. Історія переселенки із Широкиного - фото 1

Лариса Рябцева зі сльозами на очах згадує страшні роки війни на Донбасі. Жінка залишилася без будинку за одну мить після обстрілів у Широкиному. Із собою взяла лише ікону та вазу. Вона понад пів століття пропрацювала у школі вчителькою. Коли почалися масивні обстріли у Широкиному у 2015-ому році Лариса Рябцева ще залишалася на робочому місці. Гадала, що зможе пережити страшні часи. Згодом із дочкою намагалися виїхати із Широкиного, але не встигли на евакуацію. Тож довелося йти пішки майже десять кілометрів до сусіднього Бердянського. До Маріуполя жінку вивіз її учень.

Музей «Голоси Мирних» продовжує роботу. Історія переселенки із Широкиного - фото 37871

 

Музей «Голоси Мирних» – це проєкт світового масштабу Фонду Ріната Ахметова, метою якого є розповісти людям із різних країн про події на Донбасі, а також про те, що пережили мирні жителі під час збройного конфлікту. Це буде найбільший архів відео-історій у країні.

«Кожна історія має значення. Ми впевнені, що будь-яка, навіть найменша історія людини, яка пережила війну, конфлікт цінна сама по собі і вона є великою. Але разом ці історії створюють величезну неоціненно важливу історію мирних, які переживають збройний конфлікт на Донбасі», - зазначила член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

У музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» до 2025 року планують зібрати 100 000 свідоцтв людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на Донбасі. Голос життя Лариси Рябцевої залишиться у спадок для майбутніх поколінь. Жінка сподівається, що встигне дочекатися миру та повернутися додому.