18:50, 03.12.2021

На Донеччині працює єдина інклюзивна майстерня. Що виробляють?

Ароматизовані свічки та мило найрізноманітніших форм, кольорів та пахощів. Усе це роблять в майстерні "Талант" - єдиній інклюзивній на Донеччині. Вироби створюють митці, які мають ментальні порушення та інші вади здоров'я.

поділитись:
На Донеччині працює єдина інклюзивна майстерня. Що виробляють? - фото 1

Майстерня трудової реабілітації для молоді з ментальними порушеннями - "Талант". Тут створюють фігурне мило, різьблені та вилиті ароматизовані свічки та підсвічники. У кожного з митців є своє завдання, відповідно до можливостей та навичок. Хтось натирає мило, хтось фарбує, заливає форми, а хтось робить отакі візерунки. Почали саме з подібних робіт, адже це достатньо просто, а матеріали не надто дорогі.

Продають вироби через Facebook та Instagram. Можна придбати свічки чи мило будь-якого кольору, форми та аромату з тих, що в наявності, або ж зробити індивідуальне замовлення. Окрім цього, вони почали проводити майстер-класи.

Сьогодні, у Міжнародний день людей з інвалідністю, цій проблемі приділяють трохи більше уваги, але до абсолютної інклюзії ще дуже далеко. Адже потрібно, аби суспільство навчилося сприймати осіб з вадами здоров'я як рівних, які також можуть претендувати на гарні умови життя та самореалізацію.