19:45, 11.09.2020

На комбінаті Азовсталь збирати батарейки на утилізацію

Заради збереження природи. Уже третій рік металурги підтримують цю акцію та приносять вживані акумулятори на роботу, аби викинути в спеціальні контейнери.

поділитись:
На комбінаті Азовсталь збирати батарейки на утилізацію - фото 1

Контейнер заповнений. Тепер металурги пересипають відходи до мішків. Спеціальні бокси - на кожній прохідній комбінату Азовсталь групи Метінвест.

До еко-акції "Здай батарейку - збережи природу" вихованців екологічної освітньої програми «Зелений паросток» металурги приєдналися ще три роки тому. У середньому за півроку збирають 250-300 кілограмів батарейок.

Постійно приносить на роботу вживані батарейки і пані Анастасія. Каже, збирає їх вдома: з пульта, з колонки, та годинника. Додає, заохочує і рідних, адже знає - використані енергоносії сильно шкодять природі.

«Якщо батарейки викидати в урну, відповідно вони вивозяться на смітник і на звалищі ці шкідливі речовини, які знаходяться в батарейках, після того, як розкладається оболонка, вони все йдуть в грунт. Якщо це сміття йде на спалювання - то ці шкідливі речовини ще й потрапляють в атмосферу. Тобто все це потрапляє до ґрунтових вод, грунт, в повітря, яким ми дихаємо, це шкоди нашому здоров'ю, це шкоди атмосфері, шкоди рослинам, тваринам», - каже металургиня.

Зібрані батарейки - зважать та передадуть до "Зеленого центру Метінвест".

«Якщо батарейки викидати в урну, відповідно вони вивозяться на смітник і на звалищі ці шкідливі речовини, які знаходяться в батарейках, після того, як розкладається оболонка, вони все йдуть в грунт. Якщо це сміття йде на спалювання - то ці шкідливі речовини ще й потрапляють в атмосферу. Тобто все це потрапляє до ґрунтових вод, грунт, в повітря, яким ми дихаємо, це шкоди нашому здоров'ю, це шкоди атмосфері, шкоди рослинам, тваринам», - зазначив інженер відділу комбінату "Азовсталь" Олександр Бедін.

Акумулятори незабаром відправляться на переробку в Європу до спеціалізованого заводу де гальванічні елементи сортують та переробляють за всіма правилами і технологічним циклом.