15:05, 27.03.2021

На проспекті Будівельників замість старих двоповерхівок зведуть сучасний житловий квартал?

Двоповерхівки у цьому районі звели у 60-х роках. Зараз вони в аварійному стані.

поділитись:
На проспекті Будівельників замість старих двоповерхівок зведуть сучасний житловий квартал? - фото 1

Вулиця Балтійська. Місцеві скаржиться, пустир поблизу оселі - не влаштовує. Проте зовсім нещодавно тут була покинута будівля - згадує місцевий пан Валерій.

«Збиралися там бомжі, молодь, наркомани. Неприємно все це було. Ну, там небезпека, і пожежі були тощо».

Двоповерхівку на проспекті Будівельників, 22 звели у 60-х роках минулого сторіччя як тимчасове житло, ще й з технічними порушеннями фундаменту. Тому через деякий час вона почала руйнуватися. У стінах з'явилися тріщини, балкони - обвалювалися, проводка - рвалася, з даху - текло. Не допомагали ані стяжки, ані поточні ремонти. Лише у 2007 році будинок визнали аварійним, проте мешканців повністю змогли відселити лише 10 років потому. Та з'явилася інша проблема - порожнє приміщення почало приваблювати асоціальних громадян.
Два роки місцеві скаржилися на небезпеку просто у них надворі. Чи не щовечора тут збиралися компанії, аби попиячити, забрідали безхатьки та наркозалежні, ховали закладки торговці зіллям. Не залишилися осторонь і недбалі сусіди - деякі викидали сміття, інші ж - розбирали комунікації. Навіть дерев'яну підлогу - зірвали.

Доступ до будівлі намагалися обмежити, щоправда - марно. І - у 2019 році місто все ж виділило кошти на знесення.

«На даний момент будинок демонтований і земельну ділянку відведено під УКБ для того, щоб в подальшому використовувати для будівництва багатоповерхового будинку», - зазначила директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

За словами заступника мера Сергія Захарова, вартість демонтажу такої двоповерхівки - від 400 до 700 тисяч гривень. Два будинки поруч, з ідентичними проблемами, теж планують розібрати.

На проспекті Будівельників замість старих двоповерхівок зведуть сучасний житловий квартал? - фото 37591

 

У червні минулого року на засіданні виконкому ухвалили рішення про повний демонтаж двоповерхівки на Будівельників, 24.

«Поруч стоять 24-26 будинки, також плануємо розселяти, в 24 будинку вже більшість розселено жителів, ми пропонуємо їм житло. І в міру виселення буде звільнятися цей будинок, також будемо його розбирати. І на цьому місці буде будуватися нове житло», - каже Сергій Захаров.

 

Ось так виглядає проєкт майбутнього житла. Щоправда, коли його зведуть, у муніципалітеті прогнозів не дають - бо не всі мешканці аварійних будинків бажають йти з осель, до яких звикли. Навіть попри те, що подекуди у дірки в стінах можна засунути олівець, а на стелі - ось такі тріщини.