20:20, 22 червня

На проспекті Будівельників знесуть ще одну двоповерхівку. Мешканців - відселять

У міськраді планують розселити мешканців двоповерхівки на проспекті Будівельників, 24. А сам будинок - знести. Людям пропонують нові квартири. Але змінити місце проживання згодні не всі.

поділитись:
На проспекті Будівельників знесуть ще одну двоповерхівку. Мешканців - відселять - фото 1

Проспект Будівельників, 24. Будинку вже понад півсторіччя, розповідають мешканці. Торік спеціальна комісія визнала будівлю аварійною. А все через те, що тут ніколи не робили ремонти, впевнений Олександр Серватовський. За весь час замінили лише каналізацію. А стіни та дах - діряві.

«У мене тріщини. Так у мене дах протікає. Я вже там і лінолеум клав, що я тільки не робив. Відливи старі, вони проржавіли, дощем забиває і на кухні тече, в спальню тече. Он же зробили сусідні дома. Дуже добре виглядають, все добре», - каже мешканець будинку.

Що виселятимуть, у міськраді мешканців попередили взимку. Тоді ж пообіцяли квартири. Як це було і з сусіднім будинком. Його демонтували торік.

«Дали всім Приморський район, за бажанням і інші райони, і на вибір квартири, яку ви хочете - другий поверх, третій. Нам - без вибору. Давали Лівий берег, завод Ілліча, Каменськ. Одна на Зелінського, це я витягла за жеребкуванням. І одна біля Бахчіка», - розповідає мешканка аварійного будинку Людмила Драголовська.

Жеребкування на квартири провели навесні, розповідає пані Людмила. Тепер жінка чекає на переїзд. Але коли саме пакувати валізи не знає. Каже - у міськраді про дати не повідомляють. Усього в домі 16 квартир. І половина мешканців з житлом ще не визначилась. Бо - їм не подобаються пропозиції чиновників.

«Вони зроблені з косметичним ремонтом, але вони теж практично в такому аварійному стані. Багато з цвіллю, багато з тріщинами будинковими, особливо на Лівому березі. Розумієте, люди по цьому не пішли» - каже ще одна мешканка будинку Тетяна Грищенко.

Але поки це всі варіанти, які можуть запропонувати в міськраді, розповідає Світлана Штенда. У профільному департаменті пропонують людям зачекати.

«У нас було у власності 11 квартир, 5 квартир купувалися із вторинного ринку. Природно, що на вторинному ринку квартири вибиралися в найкращому стані з того, що пропонує нам ринок. З людьми буде знаходитися компроміс, людям відображається інший фонд. У нас є вибірковий фонд, який звільняється в результаті судів», - пообіцяла директорка департаменту по роботі з активами.

Знести двоповерховий будинок вирішили члени виконкому на засіданні минулого тижня. Тим, хто вже визначився з квартирою, можна буде переїжджати впродовж півтора місяця. А в тих, хто лишається, ще є час, аби придивитися до нового житла.