12:40, 19.02.2020

На вулиці Азовстальській біля 10 школи необхідно встановити світлофор

Так вважають маріупольці, які створили відповідну петицію. Звернення майже набрало необхідну кількість голосів.

поділитись:
На вулиці Азовстальській біля 10 школи необхідно встановити світлофор - фото 1

Цю дорогу на Лівобережжі місцеві переходять, щоб потрапити до магазину, ринку, школи, дитсадочка та по інших справах.

"Прохідність велика, машини туди-сюди бігають. Бувають такі машини, що взагалі хрін зупиняться. Мчать, як очманілі".

Олена з дворічною донечкою Євою щодня ходять за покупками. Каже - світлофор або лежачі поліцейські тут вкрай необхідні.

"З дитиною дуже небезпечно тут переходити дорогу і завжди, коли ми переходимо, то обов'язково беру на руки. Тому що ніхто не пригальмовує, в упор будеш переходити, до останнього машини не хочуть гальмувати. Ось минулого літа тут на вихідних ставили поліцію. Звичайно - це зовсім інша справа".

Особливо небезпечно переходити цю дорогу ввечері, вважає дев'ятикласник Ростислав.

"Іноді ввечері доводиться сходити в магазин. Ну, якщо чесно - кожен раз, коли переходжу цей перехід, іноді буває, мене відвідує незрозуміла тривога", - каже школяр.

Пані Ганна - мати семикласниці. Говорить - уже не один рік домагається, щоб тут встановили світлофор.

"Сказали - тут не підходять лежачі поліцейські, трамвайні путя - створюється аварійна ситуація. Але ми попросили хоча б світлофор. Нам сказали - тут стоять знаки пішохідних переходів. Але ці знаки пішохідних переходів, вони не мають ніякої ролі абсолютно", - каже мати школяра.

У 10 школі навчається понад 1,5 тисячі учнів. Багато хто з них переходить саме цю дорогу. Директорка Наталя Зьома згадує, як майже 15 років тому тут сталася трагедія.

"Учень нашої школи - Драуш Дмитро, він повертався з заняття секції футболу і нажаль на вулиці Азовстальській при переході вулиці його сбив автомобіль і він загинув".

Коли петиція набере необхідну кількість голосів, питання розглянуть патрульні та фахівці "Маріупольавтодору".

"У нас є ДСТУ по установці світлофорів. Так там, якщо встановлювати пішохідний перехід, треба щоб інтенсивність руху пішоходів була 150 пішоходів за годину. Це буде технічним підставою для проектування світлофорного об'єкта", - зазначив головний інженер Маріупольавтодору Григорій Привезенцев.

Цьогоріч "Маріупольавтодор" планує встановити 6 нових світлофорів. Чи з'явиться ще один, саме на вулиці Азовстальській, - питання поки відкрите.