09:46, 15 квітня

Нацкомісія позбавила ліцензії "Донецькоблгаз"

НКРЕКУ анулювала ліцензію на розподіл газу ПАТ "Донецькоблгаз" за порушення законодавства і зловживання при постачанні природного газу.

поділитись:
Нацкомісія позбавила ліцензії "Донецькоблгаз" - фото 1
"Дії "Донецькоблгаза"- це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Адже в минулому місяці підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго незважаючи на чітку позицію регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК" Нафтогаз України "про неприпустимість таких відключень", - заявив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Нагадаємо, що на початку березня, коли температура повітря трималася на мінусових позначках, компанія відключила подачу газу на 59 котелень обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго", в результаті чого без тепла залишилися 714 житлових будинків, 23 школи, 16 дитячих садків, 4 лікарні, 106 інших об'єктів в Донецькій області.

Національна комісія прровела перевірку, яка виявила, що ВАТ "Донецькоблгаз" в минулому році двічі порушував умови ліцензії та має заборгованість перед оператором ГТС в розмірі 353,9 мільйонів гривень.

Комісія прийняла рішення анулювати ліцензію з 1 серпня 2021 року.

"Переважна кількість мереж підприємства - це державна власність, - зазначив Валерій Тарасюк. - Тому ми звертаємося до Міненерго, Фонду держмайна, Нафтогазу як власника 38% акцій Донецькоблгаза з тим, щоб вони визначилися, якому підприємству будуть передані ці мережі".