18:54, 22 червня

Напої кошеня – все більше маріупольців у спеку турбуються про вуличних тварин

Аби у спеку чотирилапі не шукали воду та не зазнали теплового удару, власники деяких кафе ставлять мисочки. Чи з порозумінням до цього ставляться люди? Та чому безпритульних пухнастиків не варто чіпати руками?

поділитись:
Напої кошеня – все більше маріупольців у спеку турбуються про вуличних тварин - фото 1

 

Анастасія - бариста. Щодня поряд із кав'ярнею ставить мисочку з водою. Говорить: це для безпритульних тварин. Та, додає, не всі люди розуміють.

«Крадуть миски. Якщо тварина приходить за мисочкою з водою, то люди іноді просто приходять за мисочкою. Ще й в нашій присутності, я відвернулася, якісь заготовки роблю, можу вийти подивитися, а мисочки вже немає. У минулому році була ситуація, коли нам в одну з мисочок поклали гроші на корм для тварин, ми купили корм», - каже дівчина.

Біля кав'ярні Володимира теж є ємність із водою. Чоловік розповідає: втамувати спрагу приходять не тільки безхатні тварини. Іноді відвідувачі закладу беруть із собою домашніх улюбленців.

«Французький бульдожек він прям нарозхват цю воду випиває. За бездомним - була одна у нас собака, приблудилась. Так щоб конкретно і багато раз-не бачив, але один раз була», - каже власник кав'ярні Володимир Стецький.

Не відстають і мешканці багатоповерхівок.

«Там у нас вода стояла весь час. Воду наливаємо, корм купуємо, вівсянку купуємо. У кого є якась можливість, той тим і годує», - каже пенсіонерка Тетяна.

Води коту чи собаці, насправді, нескладно подати кожному. Адже тепловий удар для хвостататого може бути фатальним. Коти спеку переносять легше ніж пси, запевняють ветеринари. Та, радять, все одно воду залишати всім тваринам.

«У них теплообмін трішечки інший, ніж у людини. І вони можуть перегрітися. Тварини є переносниками позбавляючи, і часто кішки є переносниками лишаю. Якщо ви бачите, що у тварини є прогалини, ще щось - краще не торкатися», - зазначає ветеринар Микола Кемечеджі.

А якщо все ж доторкнулись - обов'язково продезінфікуйте руки. Спеціалісти кажуть: аби вода для тварин на вулиці не так швидко нагрівалася можна додати в миску кілька кубиків льоду.