15:35, 04.12.2019

Олег Ляшко: антиукраїнська справа Геруса живе і процвітає!

Олег Ляшко: антиукраїнська справа Геруса живе і процвітає! 04.12.2019

поділитись:
Олег Ляшко: антиукраїнська справа Геруса живе і процвітає! - фото 1

Про це радикал написав на своїй сторінці в Facebook.

"ЗМІ повідомляють, що Рада заборонила імпорт російської електроенергії. Повна брехня і черговий обман українців! Заборонені прямі договори між українськими і російськими підприємствами на постачання електроенергії. Але російську електрику можна і далі вільно купувати на українській біржі через дилерів. Також залишається вільний імпорт електроенергії з Білорусії, а насправді з Росії, бо енергосистеми цих двох країн об'єднані, як сіамські близнюки" – зазначив Ляшко.

Формально прямого авіасполучення з країною-агресором немає – наголошує радикал - а через Білорусь є. Так само і з продажем російської електроенергії.

Крім того, Рада надала уряду право самим вирішувати питання про закупівлю електроенергії в РФ, зазначає "радикал". Таким чином, це може створити справжню "корупційну годівницю".

"Ми вимагаємо від влади припинити брехати українцям і припинити бізнес на крові - купівлю електроенергії в країни-агресора; припинити знищувати українську енергетику в інтересах ворога, прирікаючи українців на безробіття, бідність і міграцію" – наголосив Ляшко.


Раніше Рада внесла зміни в закон про ринок електроенергії, якими забороняє імпорт електроенергії з Росії за двосторонніми договорами.

18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював поправку, що дозволила комерційний імпорт електроенергії. За словами Геруса, імпорт мав здійснюватися з Білорусі. Однак із 1 жовтня розпочався імпорт електроенергії з Росії, який у листопаді виріс втричі в порівнянні з жовтнем і зайняв 15% українського ринку. Як наслідок, зупиняються українські ТЕС і шахти.

Раніше народний депутат України, член фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко заявив, що імпорт електроенергії з РФ означає, що ми фінансуємо енергогалузь країни-агресора замість власної. На його думку, ситуацію з відновленням імпорту електроенергії з РФ повинна розслідувати Служба безпеки України.