13:20, 20.05.2020

Під час карантину українці стали більше пити?

Французи кидають пити, а італійці - подвоюють дози. Про це свідчать дослідження маркетологів. А що в нас - чи почали українці вживати більше алкоголю?

поділитись:
Під час карантину українці стали більше пити? - фото 1

Продавчині розповідають: попит на алкоголь є будь-коли. І пандемія тут ні до чого.

«По-моєму, до карантину пили не менше. Жінки - вино, чоловіки - горілку, коньяк. Я на іншому магазині працювала, там в основному жінки, тут - чоловіки», - каже Зіта, продавчиня алкогольних напоїв.

За пляшкою приходять із самого ранку. У іншій крамниці помітили: пива беруть трохи менше, ніж зазвичай. Та покупці все одно - є.

«Якщо просто освіжитися беруть 0,5. Якщо з друзями зустрітися, то це вже обсяг два літри і більше. Вікова категорія - абсолютно різна. Ось повнолітніх тільки, але і 50, і сорок років», - каже менеджерка з продажу Надія.

Натомість лікарі попереджають - підіймати собі настрій алкоголем - вкрай ризиковано.

«Це приводить людей до формування залежності. Першочергово це психологічна, потім фізична залежність. Згідно з критеріями МОЗ-безпечними дозами вважається 3 стандарті дози. Стандартна доза вважається 30 грам 40% алкоголю», - розповідає Олександр Пієнко директор медичного центру з профілактики та лікування залежності.

А краще взагалі не пити.