11:05, 26 жовтня

Підприємливі маріупольці з ковід-сертифікатом пропонують свої послуги невакцинованим

"Скуплюся за вас в магазині, привезу ліки". Віднедавна подібні повідомлення почали з'являтися на сайтах з оголошеннями та в соцмережах. У такий спосіб підприємливі українці допомагають співгромадянам, які не мають сертифіката про вакцинацію.

поділитись:
Підприємливі маріупольці з ковід-сертифікатом пропонують свої послуги невакцинованим - фото 1

Із введенням "червоної" зони багато закладів, зокрема, торговельні центри, стали недоступними без сертифіката про щеплення. Однак деякі підприємливі громадяни такому лише зраділи - бо знайшли спосіб підзаробити.

На сайтах з оголошеннями почали з'являтися пропозиції сходити замість вас до магазину. Мовляв, документ про щеплення є, тож купити одяг чи інші речі - не проблема. Ми вирішили дізнатися, скільки ж правлять новоспечені підприємці за свої послуги.

"Это будет стоить, в зависимости от того, какой объём покупок у вас будет. От 50 до 100 гривен. Ну, вообще, в основном, просят люди то, куда не пускают. Это одежда, различные какие-то там мелкие подарки, может на день рождения купить что-то, вот такое вот. Парфюм. Вот туда прям не пускают, туда сложно попасть", – розповіли телефоном.

Юристи зауважують - аби надавати подібні послуги легально, треба оформити ФОП. Якщо ж реєстрація відсутня - то це адміністративне правопорушення. Можуть виникнути питання і щодо Податкового кодексу України.

"Передбачається штраф у вигляді 17 тисяч гривень та більше. Що стосується Податкового кодексу, то, наскільки я зараз чітко скажу, 340 гривень - це санкція за здійснення підприємницької діяльності без відповідної реєстрації та сплати податків", - зазначив адвокат Андрій Босак.

Якщо послуга надавалася два та більше разів - це вже систематична діяльність, за яку отримується дохід, наголосив адвокат. Отже, за правилами, вона має бути зареєстрованою.