19:20, 26.10.2020

Підприємства групи Метинвест продовжують екомодернізацію

Наймасштабніший проєкт промислового будівництва за роки незалежності України. Так називають Машину безперервного лиття заготовок на комбінаті імені Ілліча Групи Метінвест.

поділитись:
Підприємства групи Метинвест продовжують екомодернізацію - фото 1

Металурги кажуть - сучасне обладнання дає можливість підвищити енергоефективність, якість продукції та збільшити переробку чавуну.

Двопозиційна установка "піч-ковш" та машина безперервного лиття заготовок. Позапічна обробка сталі виконує функції розкислення, легування та нагрівання. Для уловлювання і очищення запилених газів на комплексі МБЛЗ-4 застосовується сучасна аспіраційна система.

«Ця установка призначена для очищення газів, що утворюються в процесі технологічного процесу обробки металу на установці піч-ківш. І очищення її до рівня до 20 мг/м», - каже старший фахівець з ремонту комбінату імені Ілліча Олександр Іванько.

Цю машину ввели в експлуатацію торік. На позиції, де обробляється метал, димові гази, що утворюются видаляються через газохід і направляються до рукавного фільтру, де і проходять остаточне очищення.

«Для уловлювання і очищення запилених газів установки піч-ківш використовується аспирационная система, яка складається з іскрогасника, як нього виступає осьової циклон, і рукавного фільтра. Це дозволяє нам дотримуватися природоохоронне законодавство. Ми досягаємо ті жорсткі нормативи, які встановлені в Європі», - зазначив старший менеджер з екології групи Метінвест Володимир Колодочка.

А відсіяний пил конвеєром подається в спеціальні контейнери.

«Відбувається нагрів, димові гази, які утворюються під час цієї обробки за допомогою парасольки, які знаходяться над ковшем, видаляються через газохід і направляється в рукавний фільтр, в якому очищається».

Аби все працювало стабільно - тут уважно стежать.

«За цими параметрами, по-перше, автоматика стежить, по-друге персонал не допускає. Персонал теж дивиться і контролює параметри. На даний момент 8,7мг / М3.Ціфра, яка допускається до 20 мг / м3».

Вже більше року чисте сталеливарне виробництво на меткомбінаті забезпечує комплекс МНЛЗ-4, розроблений з урахуванням новітніх технологій.