19:45, 19 січня

Підвищення рівня амонію зафіксували у річці Сіверський Донець

Ця річка - головне джерело води для Маріуполя. Фахівці водоканалів стверджують: нейтралізують шкідливу речовину хлором. Звідки з’явилася небезпечна сполука? І чи можна нині пити те, що тече з наших кранів?

поділитись:
Підвищення рівня амонію зафіксували у річці Сіверський Донець - фото 1

Першими високий рівень амонію у воді помітили в лабораторії Слов’янського водоканалу. Втім показники не перевищували допустимих норм, розповідають фахівці.

«Перше підвищення вже першого січня виявили, що на межі. Два дня у нас було на межі. Відразу почали дивитися за хлоруванням, щоб тримати хлор в нормі. Тому що і перевищення хлору небезпечно теж», - розповідає начальниця хіміко-бактеріологічної лабораторії Галина Плужник.

Щоб нейтралізувати амоній, водоканали збільшують кількість хлору в мережі. Тож вода з кранів жителів безпечна. Спеціалісти підтверджують це лабораторними дослідженнями.

«Додали сіль, додали реактив Неслера. Наша вода в даний момент забарвлення не має жовтого кольору. Аміак показує комплекс, який виходить жовтого кольору. В даний момент вода чиста», - демонструє лаборантка хіміко-бактеріологічної лабораторії Світлана Білоус.

Аби контролювати рівень хлору, зокрема у водоканалі Слов'янська, дослідження проводять двічі на день.

«Зараз вода у місті безпечна, але підвищення є. але воно в рамках. Це перше. І тому ,як і до цього казали, що пийте фільтровану воду а для всіх інших подається, та, яка є в крані», - зазначає директор Слов’янського водоканалу Олексій Шурко.

Обласні чиновники кажуть: рівень амонію у воді зріс через викиди в одну з притока Сіверського Дінця з очисних споруд на Харківщини.

«Буде виїзд виїзної лабораторії департаменту екології разом з представниками Компанії Вода Донбасу та Сіверсько-Донецького басейного управління для оперативного відбору проб на цей час. Після цього буде питання опрацьоване і буде доложено про це губернатору Донецької області. Павлу Кириленку. І потім далі буде прийнято управлінське рішення», - розповів директор департаменту житлово-комунального господарства ДонОДА Сергій Гончаренко.

В облдержадміністрації заспокоюють: реагентів на фільтрувальних станціях достатньо. І додають: якщо мобільна лабораторія доведе, що джерелом небезпечних речовин є очисні споруди, то інформацію передадуть харківським чиновникам.