20:00, 12.08.2020

Після встановлення тепломіру жителі багатоповерхівки стали платити більше

Замість економії - платимо у два рази більше. На нашу "гарячу лінію" звернулися мешканці 27 будинку на проспекті Миру. Люди скаржаться на несправний прилад обліку.

поділитись:
Після встановлення тепломіру жителі багатоповерхівки стали платити більше - фото 1

Жителі будинку на проспекті Миру, 27 розповідають, цього опалювального сезону в будинку встановили тепломір. Думали, що заощадять. Натомість у платіжках суми збільшилися, запевняють люди.

"Перевалює за 6 тисяч. Це вказує на те, що явно присутня технічна помилка в нарахування, або несправність приладів. Плюс до всього наш будинок - дореволюційний, товщина несучих стін більше 70 сантиметрів. Тобто апріорі тепловтрати повинні бути значно менше, ніж в 9-ти і п'ятиповерхівках. А у нас рахунки переважають аналогічні квартири по площі в два, два з половиною рази", - скаржиться мешканець будинку Павло Топалов.

Нині у більшості мешканців з'явилися борги. Загальна сума - 136 тисяч, і це всього сім квартир. Пані Олена каже, вона мати-одиначка, таких грошей не заробляє, та хвилюється, що незабаром борг будуть вимагати у суді.

"Якщо і скласти субсидії, мій дохід близько 3000 і дві субсидії, це 5000, 4 - на опалення, плюс, електроенергію і на всі інші. На що я повинна жити?", - розповідає Олена Рогачевська.

Ольга каже, вона декілька разів зверталася до спеціалістів.

"Була теплова інспекція в зв'язку з великою витратою газу, вона зробила розрахунок шайби і цей розрахунок шайби віддали в "Місто для людей". Коли я звернулася туди, вони відповіли - шайбу вам робити не будемо. Нехай робить тепломережа. Я знову поїхала в тепломережу, а тепломережа сказала - це робота "Міста для людей". І ось до теперішнього часу шайба не встановлена", - зазначає жінка.

До фахівців звертаємося і ми. Заступник директора "Маріупольтепломережі" запевняє, темпломір справний і він показує реальну кількість спожитого газу. Ілля Шамшеєв пояснює, ці будинки мають стелі у п'ять метрів, тож на обігрів витрачається більше тепла.

"З грудня по лютий був зроблений перерахунок до нормативного споживання, там, де після проведення заходів по регулюванню споживання тепла в будинку і прилади обліку показали реальну цифру, там уже перерахунок не було зроблено", – наголосив Ілля Шамшеєв.

Фахівець додає, шайбу можуть поставити тільки спеціалісти керівної компанії. Вона буде обмежувати кількість тепла, тож варто розуміти, що і в квартирах буде холодніше.