12:45, 06 березня

"Пізанська вежа" Маріуполя. Чи довго ще на мапі міста буде зберігатися ця #ЗОНАРИЗИКУ?

Небезпечні ігри, цікавість, яка може завершитися трагедією, та підлітковий суїцид. Це - невід'ємні складові так званої "Пізанської вежі" поблизу автовокзалу. Уже близько 20 років, як будівлю покинули мешканці. І тепер вона приваблює екстремалів, дітей та наркозалежних.

поділитись:
"Пізанська вежа" Маріуполя. Чи довго ще на мапі міста буде зберігатися ця #ЗОНАРИЗИКУ? - фото 1

Заселяли дім у середині вісімдесятих. Згодом "свічка" почала нахилятися. З часом виявили: будинок звели з технічними порушеннями, ще й на карстових порожнинах. Тож, на початку 90-х він мав нахил близько сорока сантиметрів і потім той лише збільшувався. Спершу фахівці намагалися укріпити її фундамент та вирівняти, потім, у 95-му, вирішили відселити мешканців останніх трьох поверхів. Згодом кут нахилу зріс до 12 градусів. Тож, у 2001 виконком визнав 14-поверхівку аварійною і передав до нежитлового фонду. Маріупольці жартома нарікли похилену висотку "пізанською вежею". І відтоді вона стала улюбленим місцем збору екстремалів, допитиливої молоді та асоціальних громадян.

Розмови про демонтаж будівлі велися ще на початку двотисячних. У 2007 році придбати об'єкт планувало підприємство "Азовстальбуд", аби прибрати верхні поверхи, а нижні - відновити. Після - будівлю декілька разів виставляли на аукціон. А у 2015 році колишній мер дав розпорядження використати конструкції споруди для оборонних укріплень. Проте всі ці заходи результату - не дали. Нинішня влада запевняє: шукає варіанти розв'язання проблеми.

"Вартість демонтажу - 33 мільйони гривень. За ці гроші ми можемо побудувати п'ятиповерхівку, як приклад. Перше, на сьогодні цих грошей немає. Друге, ми подаємо до всіх державних органів, показуємо, що є така проблема і що містом ми не можемо це вирішити. І б'ємося в усі двері, щоб отримати це фінансування", - розповів заступник міського голови Сергій Захаров.

У муніципалітеті додають: об'єкт - у комунальній власності. Тому, як тільки знайдуть гроші, розпочнуть демонтаж. Чи відбудеться це невдовзі - подивимось.