19:00, 05.08.2020

Подвійна втрата. У перинатальному центрі померли 21-річна породілля та немовля

Про втрату розповіли батьки дівчини. Спочатку завмер плід. А після пологів - не стало й жінки.

поділитись:
Подвійна втрата. У перинатальному центрі померли 21-річна породілля та немовля - фото 1

Родичі вважають: трагедії можна було уникнути.

Пелюшки, чепчики та пінетки. А на столі в рамці узі майбутньої дитини. Все це залишилося в кімнаті породіллі. Дитина мала з'явитися на світ незабаром. Батьки розповідають: проблеми зі здоров'ям у вагітної були тільки в першому триместрі. Спочатку з токсикозом і великим тиском. Згодом зі стравоходом.

«Після цього вся вагітність, вона всі аналізи, жодного поганого аналізу ні сечі, ні крові. У нас хронічний пієлонефрит. Але ніколи .. відповіді хороші були», - каже мати померлої Олена Кожедуб.

Проте під час останнього УЗД медики помітили відхилення, - каже пані Олена.

«Сказали, що невідповідність по терміну, вагою, і не було ворушіння дитини 40 хвилин. Ну Юля почала плакати. Лікар сказав, що поставить одне ворушіння, але потрібно їхати на "Україну", в гінекологію».

Там лікарі не побачили нічого критичного і сказали: серце дитини б'ється. Але дівчину ушпиталили, - згадує батько породіллі. За три дні виявилося - плід завмер. Батьки вагітної почали наполягати на кесаревому розтині. Проте медики вирішили: має народити сама. Через кілька годин після пологів дівчині стало зле - з критичним тиском її поклали в реанімацію. Там Юлія померла.

«Ми отримали, що причина смерті невідома. Аналізи ще, напевно, не готові. Ми написали заяву в прокуратуру», - розповідає батько померлої дівчини Ігор Кожедуб.

Їдемо за роз’ясненнями до перинатального центру. Тут розповідають: плоду двічі на день робили кардіограму. Вона була в межах норми. Але під час контрольних досліджень виявилося: серце немовляти битися перестало. Це підтвердило й узд. Тож чому медики не зробили кесарів розтин? Питаємо в головного лікаря.

«Показань для екстреного пологорозродження шляхом кесарського розтину не було. А при внутриутробній гибелі плоду - це не є показанням для кесарського розтину, якщо відсутні симптоми, які загрожують життю жінки», - розповів директор перинатального центру Маріуполя Костянтин Комлєв.

Фахівці підтверджують, після пологів дівчині стало зле. Тож медики провели відповідну терапію, стан пацієнтки покращився. Однак, навіть після низки реанімаційних заходів, ближче до ночі дівчина померла.

«Пройшло патологоанатомічне вскриття в бюро судово-медичної експертизи. Ми очікуємо офіційне свідоцтво про причини смерті», - зазначив Костянтин Комлєв.

У поліції повідомили нині встановлюють всі обставини смерті дитини і породіллі.

«Розпочато два кримінальних провадження. Перший - це за статтею 115, ч. 1 Кримінального кодексі України з позначкою "Нещасний випадок". Також відкрито кримінальне провадження за статтею 140, це "Неналежне виконання професійних обов'язків працівниками медичного закладу"», - розповіла пресофіцер Центрального відділення поліції Маріуполя Мирослава Попова.

У прокуратурі теж займаються цією справою і чекають висновків експертів.