19:40, 20.04.2020

Послабити чи подовжити? В Україні вже понад місяць діють карантинні обмеження

Термін карантину спливає 24 квітня, у цю п'ятницю. То що варто робити далі?

поділитись:
Послабити чи подовжити? В Україні вже понад місяць діють карантинні обмеження - фото 1

 

Пані Валентина працює в медичній лабораторії. Жінка впевнена, карантин треба подовжувати. Адже після Великодня можливі спалахи захворювання.

«До початку червня. За здоровим глуздом якщо. Багато людей пішли в храми, там контакт був тісний. Ну і заробітчан багато повернулося. Як сказали за прогнозами, пік буде 10-го травня», - каже медпрацівниця Валентина Лєпіна.

Олександр також - за подовження карантину. Проте - не на довго.

«До кінця квітня. А потім вже буде видно. Не ну дитині хочеться в школу, але поки ... поки ось так от», - каже житель Маріуполя Олександр.

В Україні діє низка обмежень. До громадського транспорту не потрапити без довідки з місця роботи. А безліч закладів харчування та крамниць - закриті. Тож дехто з містян чекає на послаблення заходів безпеки.

«Ну не така прям критична ситуація у нас в місті Маріуполь, щоб посилювати заходи ще. Цього, в принципі, достатньо. Маски і, я вважаю, все, в громадських місцях. Звичайно, вже набрид цей карантин. Вже як би морально важко», - каже житель міста Роман.

А от супутниця Романа вважає інакше.

«Можна ще на травневі продовжити, тому що люди знову почнуть "маївку", знову почнуть збиратися. І ну сенс був цього карантину, що ми сиділи, якщо люди знову почнуть виїжджати. Це шашлики і все таке інше», - каже жителька Маріуполя Юлія.

За словами Президента України, поступовий вихід з карантину почнеться, якщо не буде стрімкого росту захворюваності на COVID-19.

«З урядом 24 числа ми вийдемо з людьми, з суспільством з комунікацією. Люди зрозуміють, які заходи карантину будуть пом'якшені. Чому? Тому що частково людей треба буде відпускати на роботу. Частково може бути пом'якшення у травні і з приводу транспорту», - зазначив президент України Володимир Зеленський.

Про послаблення карантину вже повідомили декілька країн Європи. Зокрема Німеччина, Швейцарія та Польща.