14:22, 09 березня

Президент заговорив про старт програми «Нове село». Що хоче зробити?

Реформування села та реалізацію програми «Нове село» обговорили на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

поділитись:
Президент заговорив про старт програми «Нове село». Що хоче зробити? - фото 1

У межах програми «Нове село» в сільській місцевості хочуть збудувати «Центри тяжіння» на кшталт сервісних зон у Щасті та Новотроїцькому.

Там працюватимуть ЦНАПи, відділення пошти, аптека з програмою «Доступні ліки», опорні пункти поліції, магазини, сервісні центри, пожежний пункт, медичний центр тощо.

Навколо планують звести спортивні комплекси, дитячі майданчики, кінотеатр чи концертний зал, сільський клуб. А також встановити сучасне освітлення та відремонтувати дороги.

Крім того хочуть оснастити школу комп’ютерною технікою.

Ми вже побачили проєкт, який реалізований на КПВВ «Щастя». Перші проєкти «Нове село» мають бути втілені на прифронтових територіях, а потім – по всій Україні. Ми маємо вдихнути нове життя в українське село. Жителі сіл повинні отримувати якісний сервіс безпосередньо за місцем проживання та мати доступ до сучасної інфраструктури, – сказав Президент.

Володимир Зеленський у інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура, медіа, туризм» у Києві заявив: молодь та люди працездатного віку нині залишають села через відсутність роботи. Поступово занепадають також інші галузі, адже людям старшого та похилого віку не потрібні дошкільні та шкільні освітні заклади тощо.

Ми зараз готуємо 1600 інфраструктурних проєктів у кожне село. Програма поки що розрахована на 9-10 років. Половину, 500-600, ми зробимо за найближчі три з половиною – чотири роки, – сказав Президент.

Також у межах програми «Нове село» хочуть розвивати агропромисловий комплекс, зокрема тваринництво.