12:30, 07.08.2020

Програма підтримки ОСББ. Як це працює у Маріуполі

Реконструкція будинків за новою програмою. Зараз зі співвласниками обговорюють, які ще ремонти необхідно зробити. Деякі багатоповерхівки на Лівобережжі вже визначилися з планами на наступний рік.

поділитись:
Програма підтримки ОСББ. Як це працює у Маріуполі - фото 1

Вулиця Московська у Лівобережному районі. Пані Ольга розповідає, разом з сином майже щодня виходять відпочивати на подвір'я. Для дорослих тут є альтанки та лавки, а дітям встановили майданчики.

«Двору фактично не було. Місця для ігор, ні для дітей, ні для дорослих не було. А зараз, звичайно, можна милуватися, як в ботанічному саду», - розповідає Ольга Роговська.

Пишаються мешканці і своїми будинками. Пані Наталя - голова одного з ОСББ. Каже, вони об’єдналися 4 роки тому. За цей час відремонтували дах, замінили вікна у під'їзді та комунікації. Встановили камери на подвір'ї. Аби продовжити ремонти, співвласники підписали програму співробітництва з міськрадою.

«У нас в планах, ми зараз вже уклали договір на сертифікат енергоефективності з енергофонду. Оплатили вже цей договір, нам перевіряють, щоб знизити всі. Будемо ще планувати ремонт під'їздів за програмою міні-проектів», - розповідає голова ОСББ Наталя Галактіонова.

Ремонти конструктивів і мініпроєкти. Програму підтримки ОСББ у Маріуполі розробили в 2016 році за дорученням міського голови. Депутати виступили за таку ініціативу.

«Пишаємося тим, що у нас такий мер, що ми в його команді. І ми готові йти вперед, готові ще більше розвивати наше місто. Тому що наше місто варте того, це місто майбутнього», - каже депутатка міськради Лілія Борисенко.

Аби і далі розвивати місто, у Маріуполі відкриють центри підтримки ОСББ у кожному районі.

«Вже до кінця року буде створено 1000 ОСББ. Ми можемо сміливо з вами говорити, що це унікальний досвід, якого немає в Україні. 50% житлового фонду буде знаходиться у громади. Місто інвестував, завдяки нашим депутатам, більше 800 мільйонів у розвиток і підтримку ОСББ», - зазначив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Міський голова запевнив, у міськраді допомагатимуть усім ОСББ: створеним декілька років тому, і новачкам.