11:22, 29.01.2020

Проти голови і членів НКРЕКП порушено кримінальну справу

Справу порушено за відмову заборонити імпорт російської електрики. Про це повідомив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

поділитись:
Проти голови і членів НКРЕКП порушено кримінальну справу - фото 1

Головне слідче управління Нацполіції порушило кримінальне провадження за зверненням Олега Ляшка із Віталієм Купрієм проти голови і членів НКРЕКП, які відмовилися на звернення міністра енергетики заборонити імпорт російської електрики в Україну. Справа розслідується за ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України - службова недбалість.

"Через злочинну бездіяльність голови НКРЕКП Валерія Тарасюка і членів Комісії вітчизняна економіка зазнає величезних збитків. Ви тільки вдумайтеся в ці цифри: 17% падіння видобутку вугілля, 4% - зниження виробленої електроенергії, втрачені тисячі робочих місць і мільярди податків до бюджетів. Усі ці жахливі наслідки - результат дії «формули Геруса», якою в Україну з жовтня 2019 року запустили російську електрику. НКРЕКП і уряд замість того, щоб припинити вбивство нашої економіки, продовжують її добивати", – пише лідер радикалів.

Олег Ляшко обіцяє - судовий процес над "бандою Геруса" в майбутньому буде одним з найгучніших в історії України.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який тодішній голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював поправку, що дозволила комерційний імпорт електроенергії. За словами Геруса, імпорт мав здійснюватися з Білорусі. Однак із 1 жовтня розпочався імпорт електроенергії з Росії, який у листопаді виріс втричі в порівнянні з жовтнем і зайняв 15% українського ринку. Як наслідок, зупиняються українські ТЕС і шахти.