13:25, 16.06.2021

Противник на Донбасі не випускає абітурієнтів на підконтрольну територію

На КПВВ окупанти вимагають від дітей старше 14 років отримати паспорт так званої ДНР або російський. І школярі, які хотіли вступити до українських вишів - не встигають подати документи.

поділитись:
Противник на Донбасі не випускає абітурієнтів на підконтрольну територію - фото 1

Родина, з якою поспілкувалася наша знімальна група, щоб потрапити до Донецька, подавала документи через інтернет за тиждень до поїздки.

«Нам щоб проїхати додому в ДНР ми просили дозвіл. Нам дали дозвіл через тиждень і тепер нам потрібно перетнути блокпост. Якщо не перетинаєте, то потрібно знову подавати документі і знову чекати дозволу».

Зараз на Донбасі з семи пунктів пропуску працюють лише два - в Станиці Луганській та у Новотроїцькому. Решту переходів закрив противник. Блокування він пояснює пандемією коронавірусу. А від початку літа з того боку запровадили ще одне обмеження. Відтепер діти старші 14 років, які не мають українського паспорта, щоб виїхати мають отримати паспорт так званої ДНР або російський.

Заборона на виїзд невипадково збіглася з початком вступної компанії в українські виші. Адже саме цього року для абітурієнтів з непідконтрольних територій міністерство освіти виділило більше двох тисяч місць і безкоштовні підготовчі курси. Крім того, абітурієнти з непідконтрольних території можуть жити у гуртожитку й отримувати стипендію.

Та нині кімнати порожні, бо з того боку не пропустили ще жодного абітурієнта. В уряді переконані - противник свідомо обмежив пропуск через лінію зіткнення, щоб діти не змогли вчасно вступити в українські виші. Міністерство освіти готове продовжити вступну компанію для дітей з непідконтрольних територій на скільки буде потрібно.