15:50, 26 серпня

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про своєчасну діагностику дельта-штаму

Спільний проєкт Фонду Ріната Ахметова та телеканалу «Україна» «Запитай у лікаря», присвячений питанням лікування і профілактики COVID-19, продовжує цикл прямих ефірів із ключовими медичними експертами країни.

поділитись:
Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про своєчасну діагностику дельта-штаму - фото 1

 

Фахівці, яким можна довіряти, відповідають на запитання глядачів, а також розповідають про останні наукові відкриття про коронавірус та практичний досвід його лікування. Про небезпеку дельта-штаму й особливості вакцинації говорила лікарка-інфекціоніст, начальниця відділення стаціонарного медичного центру Державної служби з надзвичайних ситуацій Євгенія Менжуліна.

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про своєчасну діагностику дельта-штаму - фото 44539

 

Гостя проєкту розповіла, що в період поширення у світі дельта-штаму коронавірусу слід бути вкрай обережними під час подорожей до інших країн, а по можливості – обмежити поїздки за кордон. Адже під час відвідувань аеропортів, спілкування з людьми на курортах значно збільшуються шанси заразитися COVID-19.

– Дельта-штам більш агресивний, він викликає більш активну імунну відповідь, а симптоматика маскується під будь-яке ГРВІ з підвищенням температури і головними болями. Це все відтягує час, призначений для своєчасного лікування, – відзначила Євгенія Менжуліна.

За її словами, виявити випадок, коли людина захворіла саме на дельта-штам, а не іншу мутацію коронавірусу, вкрай важливо. Адже методи лікування пацієнта при зазначеному штамі відрізняються.

– У нас в Україні не так багато лабораторій, які можуть виявляти дельта-штам. Це або лабораторії на базі дослідних інститутів, або приватні – дорогі. На відміну від ПЛР-тесту, який можна зробити скрізь. Однак коли виявлено, що пацієнт із дельта-штамом, слід негайно обмежити його контакти, збільшити період ізоляції, а медикам – змінити підходи в терапії, – сказала лікарка.

Глядачі поцікавилися, чому деякі люди дуже важко хворіють, навіть коли заражаються вдруге. Експертка відповіла, що, як правило, важкий перебіг коронавірусу характерний для людей з великою кількістю хронічних хвороб. А чим більше ускладнень – тим важче вийти з COVID-19 і його наслідків. Тому саме таким людям із групи ризику необхідно максимально дотримуватися норм санітарної безпеки.

Євгенія Менжуліна – експертка 41-го ефіру «Запитай у лікаря». За весь час роботи проєкту його діджитальне охоплення склало близько 15 млн. Раніше експертами виступали такі провідні медичні фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; відомий педіатр країни Євген Комаровський; учений-біохімік Сергій Комісаренко; імунолог Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заїка; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Проєкт Фонду Ріната Ахметова «Запитай у лікаря»: про своєчасну діагностику дельта-штаму - фото 44540

 

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.