10:10, 21 вересня

Реформа децентралізації відкрила перед Мангушем нові можливості

Опорна школа і ЦНАП. І все це - у селищі. Нині там ремонтують амбулаторію, ще одну школу та гуртожиток для медиків-переселенців. А невдовзі в об'єднаній територіальній громаді повинні затвердити старостівській округи.

поділитись:
Реформа децентралізації відкрила перед Мангушем нові можливості - фото 1

 

 

Мангуш - центр об'єднаної громади під Маріуполем. В складі ОТГ - 18 населених пунктів, де живуть тисячі родин. В межах реформи децентралізації тут відкрили ЦНАП. Зараз в закладі надають 178 послуг. В середньому на одного відвідувача витрачають 10 хвилин.

Ще один об'єкт, який вдалося привести до ладу завдяки перерозподілу бюджетних коштів - місцева опорна школа. ЇЇ відкрили у 2018-му. Змінилися не лише стіни, підлога й меблі.

«Тепер у нас всі кабінети оснащені мультимедійним обладнанням. Вчителі освоїли інтерактивні технології. Тепер на уроках во все це використовують», - розповідає директорка школи Олена Лесько.

Якщо урок малювання - то на дошці ескізи з інтернету. А у кабінетах фізики та хімії відтепер є цифрові лабораторії. Досліди можна проводити в реальному часі. Сучасна їдальня, а у дворі - футбольне поле.

На навчання сюди одразу ж потягнулися діти. Зараз у школі - 320 учнів. А поки ремонтують сусідній заклад, діти вчаться у дві зміни. Вже з наступного року сюди возитимуть і старшокласників із Портовського і Мелекіного. Для цього придбали шкільний автобус.

До кінця року у селищі мають відновити й центр первинної медико-санітарної допомоги. Також майже на фініші - ремонт приміщення, де створять гуртожиток для медиків-переселенців. Всередині - буде 16 двокімнатних і чотири однокімнатні квартири.

Це лише мала частина змін, що відбуваються у громаді. Завдяки реформі децентралізації, в бюджеті ОТГ лишається набагато більше коштів, які йдуть на розвиток населених пунктів.

«З процесом децентралізації пройшло розмежування податків. Зараз основний податок, який надходить це податок з доходів фізичних осіб. Раніше він надходив до районного бюджету. В минулому році у нас був бюджет загальний це 100 мільйонів. Зараз ми плануємо 115 мільйонів зібрати всіх доходів по нашій території», - зазначила начальниця фінансового управління сільради Мангуша Олена Аниченко.

До кінця жовтня в усіх ОТГ мають створити старостинські округи.

«Мы планируем в старостинских округах добавить часть функций предоставления льгот на все виды государственной помощи. Особенно в крупнонасленных пунктах. Сейчас уже ведется работа по внедрению программы в тестовом режиме», - зазначає заступниця селищного голови Мангуша Марина Кудрявцева.

Аби, наприклад, оформити субсидію - людям не доведеться їздити з віддалених сіл до Мангуша. Загалом, за 7 років реформи в Україні створено більше тисячі ОТГ, із них 46 - у Донецькій області.