18:45, 11.08.2020

Рибний день – у краєзнавчому музеї відкрилась нова виставка

Побачити колекцію порцелянових риб та рибалок, ознайомитися з історією рибоконсервного заводу та сітко-в’язальної фабрики, подивитися на археологічні знахідки часів Золотої Орди. Усе про рибальство в Приазов'ї можна дізнатися у краєзнавчому музеї.

поділитись:
Рибний день – у краєзнавчому музеї відкрилась нова виставка - фото 1

Білуга та севрюга, стерлядь та осетер, брички, таранька та тюлька, хамса, пеленгас, бестер та лящ. Багато риби, багато - спогадів, особливо з дитинства, ділиться враженнями відвідувачка виставки Тамара Пархоменко. Тематичні картини відомих маріупольських художників, із якими пані Тамара була особисто знайома. Майже сторічний великан-тунець, про якого писала міська газета. Вудочки, сітки та посуд, листівки та фотографії. Подивитися - є на що, говорить жінка.

«Мені подобається, що все в тему, що так різноманітно показано чиєсь захоплення. Це ціла історія і міста, і людей, які тут живуть. І нас, тих, хто дуже любить цю рибку», - каже відвідувачка музею.

Серед експонатів - порцелянові риби та рибалки із приватної колекції. За кожною фігуркою - цікава історія, розповідає Олександр Чернов.

«За кожною фігуркою є цікава історія. Тут, наприклад, найраніша фігурка - це артільна робота, артіль-керамік, це робота початку 20 століття, 1910 рік», - розповідає колекціонер Олександр Чернов.

На виставці є й роботи маріупольського фотографа Юрія Філіна. Я їжджу не за рибою, а за рибалкою, говорить пан Юрій, який рибною ловлею захопився ще у дитинстві.

«Я застав ті часи, коли риба буквально кишіла. Підеш, витягнеш 2-3 відра бичка, тараночка була хороша, судачок», - згадує Юрій Філін.

А ось автора виставки "Рибний день у музеї" Олександра Горе здивували експонати періоду Золотої Орди.

«У нас є в фондах гачок бронзовий, 13-14 століття, і дві кістяні деталі від поплавка і риболовецької снасті того ж періоду».

У краєзнавчому музеї виставка працюватиме до жовтня.