20:30, 24 березня

Робота церков під час карантину

Дистанція - півтора метри, не більше 10 людей усередині та причащання з одноразового посуду. Релігійну діяльність теж обмежили на час карантину. Чи всі храми в Маріуполі дотримуються правил з запобігання поширенню коронавірусу?

поділитись:
Робота церков під час карантину - фото 1

Храм Святителя Петра у Приморському районі. На вході - гумові рукавички, маски, антисептик та серветки. А лавки, підлогу та дверні ручки тут дезинфікують кожну годину, розповідає матушка Марина.

«Ми людей попереду, смороду в масках, смороду в нас в рукавичках, стояти на півтора метра один від одного. На причастя підходять - маску відкривають, батюшка одноразової ложечкою причащає, потім все це спалюється».

Ще один храм - Цілителя Пантелеймона. Тут є інформаційні листівки та плакати про коронавірус.

«Для всіх прихожан ми безкоштовно роздаємо засоби дезінфекції, серветки. Парафіяни були попереджені, щоб на службі було не більше 10 осіб. Тобто, вони підходять кожен свого часу, домовляються, щоб кожен міг підійти до храму, помолитися і не заважати один одному і не наражати на небезпеку людей», - каже матушка Юлія Острякова.

Також у деяких церквах на час карантину пропонують дивитися проповіді онлайн.

«Ми вже оголосили, закликали людей до того, щоб вони не приходили сюди, а залишаючись у себе вдома на своїх місцях могли через інтернет дивитися, що відбувається. Ось зараз група прославлення готується, вони будуть співати пісні поклоніння Богу і це буде транслюватися онлайн, прямий ефір», - розповів секретар церкви Михайло Наглов.

А от мечеть у Приморському парку для вірян закрили з першого дня карантину. Раніше тут збиралося понад сто людей водночас, говорить імам Шевкі.

«З Африки, з Індії, з Пакистану, з Европи, Туреччини та місцеві звичайно, місцеві жителі мусульмани. Три тижні до 10 квітня у нас служби не буде, колективного намазу не буде. Сьогодні наприклад повинні були приходити парафіяни».

Проте в соборі Архістратига Михайла Московського патріархату - людей значно більше десяти. Тут у неділю проходила святкова служба. Майже всі - без масок, дистанції не дотримуються. А напередодні, настоятель Києво-Печерської лаври - митрополит Павло, закликав вірян взагалі ігнорувати карантин.

«Моліться, постите, ходите в храм, причащатися і причащатися дітей маленьких. Не дивіться старші покоління, молодші покоління - все поспішайте в храм. Читайте псальтирь, Євангеліє, обійміть один одного, покрийте все любов'ю», - звернувся до вірян настоятель Києво-Печерської лаври УПЦ МП Митрополит Павло.

Згідно ж постанови Кабміну всі установи мають вживати заходи для запобігання поширенню пандемії.

«Відповідальність за порушення правил щодо карантину людей для усіх однакова. Що стосовно збирання людей у церквах, з настоятелями проведені профілактичні бесіди щодо дотримання правил карантину», - зазначив речник ГУ НП в Донецькій області Олександр Полосухін.

Нагадаємо, за порушення карантину порушникам загрожує штраф - від 17 тисяч гривень.