10:15, 23 лютого

Шістсот білих лебедів оселилися неподалік Маріуполя

Птахи живуть в районі Білосарайської коси. Чому не полетіли зимувати на Південь? Чим вони годуються? Та чому до них не варто підходити?

поділитись:
Шістсот білих лебедів оселилися неподалік Маріуполя - фото 1

Зграя лебедів оселилася на Азовському узбережжі між Юр'ївкою та Білосарайської косою. Хоч зазвичай вони відлітають, та цьогоріч лишилися у нас перезимувати. Людей крилаті лякаються. Пересиджують зиму в нас лебеді вдруге. Нині їх на двісті особин більше, ніж того року. Одні - з червоними клювками, інші - з жовтими.
Лебеді не голодують. Шипуни їдять підводні рослини. А кликуни шукають, чим поживитися на полях. У цьому заливі птахам комфортно, розповідають фахівці.

«Лететь на Юг - это большие затраты энергии, поэтому птицы остаются зимовать в более северных местах. Раньше у нас они не зимовали, потому что море каждую зиму покрывалось льдом. Здесь хорошие условия, в том плане, что оно неглубокое», - каже начальник дослідницького відділу національного природного парку "Меотида" Олександр Бронсков.

Орнітологи розповідають: деякі відпочивальники намагаються птахів рятувати. Але робити цього не варто. Бо, якщо лебідь опустив голову до води, насправді, він шукає їжу, а не тоне. Фахівці радять милуватися птахами з берега, аби не лякати крилатих.