12:15, 07 жовтня

Шкільна ноша. Скільки кілограмів носять на плечах наші діти?

Згідно з держстандартом, вага порожнього рюкзака для першокласника не має перевищувати кілограм, а наповненого – 10% ваги дитини. Якщо більше - це може спровокувати проблеми із хребтом, судинами і суглобами. Скільки ж насправді носять за плечима учні?

поділитись:
Шкільна ноша. Скільки кілограмів носять на плечах наші діти? - фото 1


Вага рюкзака з книжками для учнів початкової школи за санітарними правилами і гігієнічними нормами не має перевищувати 2,5 кілограми. Та скільки насправді носять за плечима маленькі школярі ?
Пенал із ручками та олівцями, декілька книжок та зошитів. У портфелі - нічого зайвого. Та важить усе це - майже 5 кіло.

Вчителі кажуть - учні носять підручники, бо повинні виконувати за ними домашні завдання.

«Немає такої змоги, щоб на кожну дитину було 2 комплекти підручників, тому вони і носять додому. Коли наша держава з’ясує це питання і вирішить, що треба забезпечити дітей двома комплектами підручників», - розповідає вчителька початкових класів Наталя Грін.

Втома, біль у спині, а згодом - зіпсована постава, сколіоз та кіфоз. Від таких наслідків носіння важких ранців - допомагає позбутися дітям інструкторка з йоги Надія.

«Небезпека, звичайно в першу чергу для дихання, тому що, коли дитина округляється, він не може зробити повний вдих. Насичення кисло родом і в тому числі головного мозку, так - то що дітям необхідно на шкільній лаві. У другу чергу - це, звичайно, вплив на серце, на травні органи», - зазначає інструкторка з йоги Надія Корабльова.

Коли несеш рюкзак - треба розмахувати руками, а не триматися за лямки. А ще інструктори радять хоча б 10 хвилин на день приділяти зарядці. Прогнути спину. Понахилятись у різні боки. Такі вправи дозволять уникнути численних проблем зі здоров’ям дитини.

Та є ті, хто позбавив себе від важкої ноші за спиною. Десятикласниця Дар’я, замість кілограмів підручників, бере до школи електронну книгу. Через те, що україномовних підручників на всіх школярів не вистачає, чиновники дозволили учням використовувати на уроках ґаджети.

Молодшокласникам електронні підручники освітяни радять завантажувати вдома, а паперові - лишати в класі. Посилання на безкоштовні версії книжок знаходяться на сайті Міністерства освіти і науки.