19:01, 11.08.2020

Шостий рік для дітей Донбасу працює благодійний проєкт "Мирне літо"

Завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова оздоровилися вже 4,5 тисячі дітей! І цьогоріч перша зміна вже розпочала свою роботу.

поділитись:
Шостий рік для дітей Донбасу працює благодійний проєкт "Мирне літо" - фото 1

У 14 років Марк вирішив стати блогером. Цьогоріч хлопець - учасник проєкту "Рінат Ахметов - дітям. Мирне - літо".

«Хотів навчитися монтувати і ось випав шанс навчитися це зробити», - каже переселенець із Макіївки Марк Яблонський.

Родина Марка виїхала з Донецької області влітку 2014 року. Тоді жили в Макіївці та вже після першого масивного обстрілу спакували речі та поїхали на вокзал.

«Кілька разів ми чули обстріли. Один раз прокинулися від сильного вибуху, з боку Сніжного обстрілювали. Коли ми приїхали сюди і пролетів літак, вони на це зреагували навіть для мене це було несподіваним», - згадує переселенка з Макіївки Інна Гершун.

Як і більшість, виїхали на два тижні до Києва, а залишилися на шість років. Марк уже подорослішав та будує плани на майбутнє. А поки в умовах карантину Інна думає, чим зайняти хлопця.

«Зайняти дітей цього літа складніше, ніж зазвичай. Зазвичай ми два рази їздили на море. табори ще».

Цьогоріч Фонд Ріната Ахметова в онлайн форматі організував відпочинок для дітей. Зустріч із фахівцями буде корисною для учасників Мирного літа.

«Фонд Ріната Ахметова завжди дбав про нас. Коли ми жили і в Макіївці, і коли ми були тут. Ми брали участь в інших заходах Фонду. І те, що вони намагаються придумати щось, що багатьом хочеться, це дуже здорово», - каже Інна.

Дітей поділили на загони, як і у звичайному таборі. Щодня вожаті та фахівці проводять вікторини, конкурси та майстер-класи з різних напрямків.

«Основна концепція проекту, а саме психологічна реабілітація дітей, буде збережена. Абсолютно новим стане проект «Кіно-літо», в рамках якого хлопці навчаться знімати відео, дізнаються таємниці професії. Цього року заняття будуть не тільки корисними, а й цікавими», - розповіла менеджерка проєктів Фонду Ріната Ахметова Оксана Іщук.

Учасниками проєкту стануть діти з Донецької області віком від 7 до 16 років, що мешкають у зоні бойових дій, та переселенці. Близько 100 хлопців і дівчат поринуть у світ творчості, відпочинку та корисних занять.