13:10, 28.12.2019

Швидкісні катери поповнили флот Морської охорони

Нові спеціалізовані малі катери українського виробництва для відділів спеціальних дій Одеського та Маріупольського загонів морської охорони пройшли ходові випробування та поповнили корабельно-катерний склад морських прикордонників, повідомляє в суботу Держприкордонслужба.

поділитись:
Швидкісні катери поповнили флот Морської охорони - фото 1

Катери побудовано на харківському підприємстві "Бріг ЛТД", яке виграло тендер на замовлення.

"Малі катери оздоблені стаціонарним дизельним двигуном, мають запас пального понад 300 літрів, максимально можуть вмістити 11 бійців, прийняти на борт загалом 1500 кг, тобто збільшену штурмову групу в повному екіпіруванні та озброєнням. Важливо, що ці катери оснащені спеціальним трапом для підняття водолаза, що дасть змогу проводити підводні огляди суден, наприклад, на рейдових стоянках або у відкритому морі до заходу судна в порт. А також, у комплекті з катером поставлено трейлер для наземного транспортування катеру. Отже, спецпідрозділ має підвищену мобільність і може переміщуватися для точкових дій на різних ділянках узбережжя та різних водоймах прикордоння", - повідомляє прикордонна служба.

Бійці спецпідрозділу безпосередньо брали участь у прийомі катерів та у випробувальних маневрах, перевіривши на собі всі заявлені характеристики. На ходових випробуваннях "Бріги" продемонстрували швидкість від 32 до 35 вузлів (приблизно 70 км/год) залежно від завантаження. Вже з початком нового навігаційного сезону підрозділи спеціальних дій на Азовському та Чорному морях виходитимуть на службу на нових катерах.
На доданих до повідомлення фотознімках - два нових катери.