21:52, 21.05.2020

Скасування карантинних обмежень відбуватиметься у 5 етапів

Ще на місяць. В Україні подовжили карантин до 22 червня. Але з пом'якшеннями.

поділитись:
Скасування карантинних обмежень відбуватиметься у 5 етапів - фото 1

З 22 травня в деяких областях дозволять проводити спортивні заходи і почнуть поновлення міські, приміські та міжобласні перевезення. Як це буде відбуватися у Донецькій області та власне у Маріуполі?

5 етапів виходу з карантину ухвалив Кабмін. З 22 травня запроваджують наступні пом'якшення. Дозволяють проводити спортивні заходи до 50 осіб та без глядачів. Відновляють і релігійні служби. Умова - дотримання дистанції: не більше однієї людини на десять квадратних метрів. Та поступово відновлятимуть транспорт в містах і по області. Можна буде займати усі місця для сидіння.

«Громадським транспортом, автомобілями, залізничним транспортом у міському, приміському, міжміському і внутрішньообласному сполученні. За умови перевезення пасажирів в межах кількості місць сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу», - каже директор департаменту розвитку базових галузей Донецької облдержадміністрації Артем Литвинов.

З 25 травня мають запрацювати метро та дитячі садки. З 1 червня пустять потяги та відновлять міжобласні автобуси. А відкриття аеропортів планують на 15 червня.

Скасовувати карантин Уряд вирішив у регіонах, де епідситуація йде на спад. Донецька область не виняток - повідомив Павло Кириленко.

«Заходи в усіх містах та районах області однакові вживаються. Будемо дивитися як ми поступово виходимо на режим. В середині області як воно відбувається, ми готові до цього. Далі - дивимося статистику», - зазначив очільник області.

А ось у Чернівецькій, Волинській та Рівненській області до другого етапу перейдуть пізніше. Поки ситуація не відповідає умовам послаблення - повідомили у профільному Міністерстві. Там запевнили - контролюватимуть рівень захворюваності по всій країні кожні сім днів.

«Яка повинна складати менше 12 осіб на 100 тисяч населення. Завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком Ковід-19 повинна становити менше 50%», - відзначає міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Залежно від епідситуації в областях, можуть змінюватися і карантинні заходи - повідомляють фахівці. Якщо кількість хворих не зменшуватиметься - обмеження повернуть.