19:20, 09.11.2020

Сьогодні - Всеукраїнський день працівників культури та народних майстрів

Про людей, які працюють у культурі Маріуполя. Де беруть натхнення?

поділитись:
Сьогодні - Всеукраїнський день працівників культури та народних майстрів - фото 1

Квілінг, подарункові листівки, вироби з фоамірану та фетру. Пані Оксана - бібліотекарка та керівниця хенд-мейд клубу. Жінка проводить майстер-класи для дітей та дорослих уже шість років.

«Перше, що ми почали захоплюватися - це техніка квіллінг. Це скручування паперових стрічок. І можна створювати ось такі цікаві фігурки, картини», - розповідає майстриня Оксана Підлужна.

Сьогодні працівників культури та любителів народної творчості вітали з професійним святом.
Олександр Куватов - директор музичної школи №3. Розповідає - музикою займається з дванадцяти років. З того часу опанував баян, акордеон, домру, балалайку та гітару.

«Школа, училище, в армії два роки я з музикою не розлучався в оркестрі. Після школи я закінчив училище, консерваторію, працював викладачем, заввідділом, завучем і тепер директор школи», - каже Олександр Куватов.

Наталя Капустнікова 14 років працює років в музеї, з них - понад три директоркою. Запевняє, її покликання - це збереження культурної спадщини.

«Я дуже пишаюсь нашим музеєм маріупольським, бо він є найбільшим в донецькій області. І своїм колективом ми прагнемо підтримувати цей статус свій. Ми є таким негласним методичним центром для музейників нашого регіону», - каже Наталя Капустнікова.

До Всеукраїнського дня працівників культури та народних майстрів педагог та концертмейстер спеціалізованої музичної школи, Олександр Шолотов отримав персональну премію від міського голови.

«Місто оцінило старання і педагогів, і учнів, яких виховують ці педагоги. Педагоги отримали персональну премію від міського голови, а учні отримали міську стипендію», - розповів Олександр Шолотов.

Винагороду по 15 тисяч гривень отримали 11 викладачів. Також грошові сертифікати подарували найкращим аматорським колективам міста, які працюють при палацах культури.

«Це вперше відбулося. Міською радою було прийняте таке рішення про те, щоб підтримувати аматорське мистецтво в місті і у розмірі 20 тисяч нагороду отримало 7 колективів, які пройшли відбір», - зазначила директорка департаменту культурно-громадського розвитку Діана Трима.

Нині в Маріуполі діють 8 палаців культури, стільки ж шкіл мистецтв та п'ять музичних. У галузі культури працює близько двох тисяч людей.