19:17, 28 січня

Сьогодні – День захисту персональних даних. Як захистити себе?

До дня захисту персональних даних ми хочемо нагадати, як вас можуть ошукати лише за допомогою номера телефону, та що робити в таких випадках?

поділитись:
Сьогодні – День захисту персональних даних. Як захистити себе? - фото 1

Повідомлення начебто від представників банку, дзвінки від невідомих із проханням назвати особисті дані й посилання, перейшовши на які втрачаєш гроші. Це сучасні схеми аферистів.

«Вашу карту заблоковано. Інформація за номерами». Таке повідомлення декілька днів тому отримала Юлія.

«Природно, що з незнайомих номерів повідомлення, я на них не реагую взагалі», - каже жінка.

Про подібні махінації знає давно та й картки цього банку - не має. Але аферистам все ж таки зателефонувала. Бо цікаво.

«Чоловік представився співробітником цього банку в Києві і попросив вказати номер карти. Я передзвонила на "гарячу лінію" цього банку, назвавши оператору телефонні номери, вказані в смс, отримала відповідь, що ці номери використовуються шахраями», - розповідає жителька Маріуполя Юлія Франжева.

А ось Євгенію просили перейти за посиланням та вказати дані карти. На одному з сайтів вона вирішила продати куртку. Повідомлення від псевдопокупчині прийшло о першій ночі.

«Дівчина Ілона написала, але, швидше за все, ім'я не ї, надіслала фальшиву інструкцію доставки, пропонувала перейти по посиланню. Вона почала наполягати, говорити, що вже оплатила і як це так, що гроші у неї пішли, і що я неправильно прочитала її інструкцію. Я повинна зайти саме за цим посиланням і натиснути на кнопку "Отримати кошти", ввести свій номер карти. Нещодавно зі знайомою такий же випадок стався і у неї дійсно з картки вкрали гроші, як тільки вона перейшла за цим посиланням і ввела номер карти», - розповідає Євгенія.

Нині схожих схем обману дуже багато. Аби вберегти себе та інших, кіберполіцейські закликають не переходити за сторонніми посиланнями, а також із сайту продажу та купівлі в інші месенджери.

«У разі отриманні підозрілих смс при здійсненні купівлі товарів в мережі Інтернет, ми радимо вам зайти на сайт кіберполіції в розділ "Стоп-фрауд", ввести номер телефону в поле або банківську картку. Якщо вони є у базі шахраїв кіберполіції, ви побачите, що даний номер є небезпечним або по банківській картці були вчинені шахрайські дії», - розповіла інспекторка відділу протидії кіберзлочинам у Донецькій області Валерія Черновол.

За подібні вчинки аферистам загрожує до восьми років позбавлення волі.