19:03, 12.11.2020

Сьогодні день молодих читачів

Від Букварика до творів Стівена Кінга. Які жанри до вподоби маріупольцям та що обирають - електронну чи друковану літературу?

поділитись:
Сьогодні день молодих читачів - фото 1

Марія обожнює читати ще з дитинства. Першою улюбленою збіркою стала - Історія стародавньої Єгипту, з того й почалося захоплення літературою. Але цієї весни до вподобань додалися книжки про зомбі-апокаліпсис.

«Не завжди є можливість витратити час на читання, не завжди ти можеш знайти книжку, яку хочеш прочитати. Але на карантині почала читати дуже багато і зараз зайшла в історію з книжками про зомбі-апокаліпсис. Описують там якихось мертвяків, мертвяків немовлят, щось таке страшнюче і я така - о Господи, у нас все добре, все чудово», - каже жителька міста Марія Кутнякова.

Захоплюється читаннями і пані Раїса. Уже три роки вона продає літературу на місцевому ринку. Нині в колекції залишилося більше двох тисяч книжок.

«Пенсіонери, ну й молодь і студенти є, люблять. Гріх сказати, що молодь не читає, читає! Ну тільки таке - Стівен Кінг, фантастику, ось це таке», - каже букіністка.

У бібліотеці Короленка вибір - величезний. Сюди приходять як дорослі, так і молодь, розповідає директорка бібліотечної системи Вікторія Лісогор. Що ж читають?

«Хтось каже там, що читають фантастику - Гаррі Поттера і все інше - ні. Читає молодь історичні книжки, філософську літературу, психологічну літературу. Бо молодь зараз інша, сучасна, я вже сказала - просунута і з ними дуже цікаво розмовляти на різні теми. Філософствують, вони навіть нас тут повчають, якщо можна так сказати», - розповідає бібліотекар.

Взяти книгу додому або ж принести свою можна і в креативному просторі. Послуга буккросингу діє ще з відкриття "Вежі", тому місця для такої кількості літератури вже немає, зізнається адміністраторка Діана. Найчастіше поповнюють бібліотеку старші маріупольці, а ось молодь - забирає.

«Люди середнього віку нам приносять і детективну літературу, біографічні книги, стару відому класику зарубіжну. Молодь у нас бере по саморозвитку літературу, або всесвітньо відому класику, вона розлітається дуже швидко, також розлітається дуже швидко і серед нас - співробітників», - зазначає адміністраторка Діана Токарєва.

Утім не всі книги можна знайти у друкованому варіанті, тому існує чимало додатків де безкоштовно надають доступ до будь-якої літератури.