18:35, 23.08.2019

Сьогодні в Україні відзначають день державного прапора

Символ свободи та боротьби за незалежність. Національний стяг майорить над установами, його підіймають на передовій. А Президент Володимир Зеленський навіть запропонував флеш-моб. Аби розмалювати в синьо-жовтий колір всю планету. Як долучився Маріуполь?

поділитись:
Сьогодні в Україні відзначають день державного прапора - фото 1


Наш колега - Максим Чумак переїхав із Луганщини до Маріуполя п'ять років тому. Саме на початку воєнного конфлікту. Хлопець каже, відтоді - стяг завжди з ним. І на футболі, і на фестивалях. Як символ любові до Батьківщини.

«Це дуже величний символ, я вважаю, що інколи треба нагадувати собі та іншим, що не один раз на рік, а кілька разів. Що ми живемо у чудовій країні, у вільній країні».

А ще в серці нашого кореспондента живе мрія – поїхати з цим прапором до Луганська і пройтись по вулиці.

Український двоколор має велику історію, що розтягнулась на кілька століть, - каже науковець Володимир Романцов. Перші згадки синьо-жовтого поєднання сягають часів Русі. А в Маріуполі стяг, що є символом країни несли вулицями міста ще в далекому 1917-му. З тієї події минуло 102 роки. Сьогодні стяг теж несуть військові. Саме з ходи українських захисників і розпочали-святкування.