Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Голодомору

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: у 20-ті, 30-ті та 40-ві роки. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії нашого народу особливо сумне місце посідає Голодомор 1932-1933 років.

За різними даними, у цей період від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор в селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо інтелігенції та духівництва. У Маріуполі сьогодні пройшов мітинг-реквієм.

«Ми не повинні забувати це, адже історія має звичай повертатися. І чим більше ми будемо пам'ятати, тим більше буде вірогідність того, що ми не допустимо того, що було. Адже ми - країна, яка має все для того, щоб жити нормально», - зазначив перший заступник міського голови Михайло Когут.

 

Читайте також

Найпопулярніше
За знания — в Диснейленд
Опять ремонты! Какие улицы Мариуполя завтра останутся без воды?
Поваленный забор из-за нетрезвой езды
Актуальне
Волошин повідомив: на південному фронті за останню добу відбулося 56 бойових зіткнень, а місто Гуляйполе залишається під контролем Сил оборони.
Ця зима виявилася найхолоднішою за останні роки: потужні морози охоплять значну частину України.
Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро виявили розкрадання 102 мільйонів гривень, призначених для закупівлі бронезахисту для танків Збройних сил України - Новини bigmir)net.
Теги