18:55, 18.06.2021

Стихійне лихо. На річці Кальчик гребля не витримала дощів

Вода пішла над огорожею і залила одразу кілька сіл неподалік Маріуполя. Люди у розпачі - потонула худоба, усе, що виростили на городах - знищила вода. Чим можуть допомогти рятувальники та місцева влада?

поділитись:
Стихійне лихо. На річці Кальчик гребля не витримала дощів - фото 1

Пані Марина мешкає у приватному будинку на вулиці Куйбишева - у Старому Криму. Розповідає, учора пообіді її город почав перетворюватись на ставок.

Сусіди згадують, такої зливи вже не було десь півсторіччя. Дороги - затоплені, рух - обмежений.
Напередодні гребля не витримала напору після дощів. Вода пішла до околиць. Спочатку - на Малоянисоль. Заливало дороги, поля та городи. За секунди потужним потоком змивало свійських птахів та худобу - люди не встигали допомогти усім.

У Кременівці теж замість доріг - самі річки. Від зливи постраждали й інші населені пункти неподалік Маріуполя. Рятувальники зазначають, аби ліквідувати наслідки негоди, відкачували дощову воду та прибирали повалені дерева. Окрім цього спасли п'ятьох місцевих.

Надзвичайники повідомили: через погіршення погоди підмило дамби. Тому піднявся рівень води в річці, а потім - у Старокримському та Павлопольському водосховищах. Нині ситуація під контролем - запевнив голова маріупольської районної ради Степан Махсма.

«Сегодня на Павлопольском водохранилище контролируемый сброс и компания вода Донбасса уже искусственно сбрасывает его до нужной отметки. По Старокрымскому водохранилищу мы видим, что там уже перелив и уровень выше 18 см».

Степан Махсма додав: частину збитків, які люди понесли через непогоду їм планують компенсувати. Невдовзі пообіцяв провести нараду зі всіма службами та місцевою владою. І - повідомити - хто отримає допомогу. Нині ж рятувальники продовжують працювати.