19:25, 10.01.2020

У автошколах тепер іспити фіксують на відео

Практичні іспити на право керувати автомобілем тепер записують на камеру. Фіксують все, що відбувається в салоні і зовні. Щоб можна було оскаржити рішення екзаменатора. У Маріуполі вже пройшло близько півсотні таких іспитів.

поділитись:
У автошколах тепер іспити фіксують на відео - фото 1

Теорія на відмінно. А ось практичний іспит - ще попереду. За діями Миколи спостерігає не тільки екзаменатор. Від цього зосередитися на дорозі важко - зізнається хлопець.

"Руки трусятся. Страшновато. Волнение больше вызывает камера и съемка, чем то, что либо заглохнешь, либо что-то сделаешь неправильно" – каже майбутній водій.

Іспитів, які фіксувала камера, Денис прийняв вже близько півсотні. Вважає, це повинно загартувати кандидатів у водії. А тим, хто не готовий, за кермо - рано. Тому іспити - провалюють.

"Мало навичків, мало часу в них для навчання, не хватає часів. 40 на 60% скажемо. Щоб навчитися керувати, треба керувати, потрібен стаж" – зазначає адміністратор сервісного центру МВС Денис Перець.

Нововведення працює з грудня. Поки дані зберігаються 10 днів - кажуть в сервісному центрі МВС. Ними можна скористатися, якщо виникли протиріччя.

"Оскаржити його результати у разі незгоди. Також вона допомагає уникнути можливих непорозуміннь, які виникають під час складання іспиту" – розповідає т.в.о. начальника відділу регіонального сервісного центру МВС Марина Мандрика.

З початку року - відеофіксація обов'язковя. У разі відмови кандидата можуть не допустити до проходження практики.