19:55, 26.08.2020

У Центральному районі розпочали капітальний ремонт дитсадка

Нові можливості для дошкільняток. На реалізацію проєктів у галузі освіти Європейський інвестиційний банк виділив 30 мільйонів доларів.

поділитись:
У Центральному районі розпочали капітальний ремонт дитсадка - фото 1

Зокрема, в місті реалізують програму "Відповідальне батьківство", коли вартість ремонтів батьки разом з муніципалітетом ділять навпіл.

Ясла-садочок №125. Уперше в програмі "Відповідальне батьківство" заклад взяв участь два роки тому. За цей час тут замінили меблі, закупили нову техніку та відремонтували кімнати на загальну суму в понад 300 тисяч гривень. Половину грошей зібрали батьки, розповідає пані Яна.

«Меблі купили в групу, посуд оновили, благоустрій території. Це тільки все заради дітей, щоб покращувати і покращувати стан садка, для того, щоб їм було краще», - каже мати дошкільнятка Яна Кутуєва.

Цього річ тут ще придбали оснащення та спортивні меблі. Вартість покупок понад 70 тисяч гривень.

«Реалізували, стоїть біля нас МФУ, чекаємо меблі, договір підписаний. Це будуть у нас в спортивному залі величезні шафи для зберігання обладнання», - розповідає завідувачка дитячого садка №125 Оксана Шурдова.

А ось у 110-му садочку розпочали капітальний ремонт. Будівлю не оновлювали майже 60 років. Після реконструкції тут відкриють спортивний та музичний зали, організують гуртки.

«Сад був розрахований на 9 груп, а зараз передбачається відкриття ще однієї групи, тобто це будуть додаткові місця для наших діток», - каже завідувачка дитячого садка №110 Ганна Гонтарєва.

Вартість ремонту близько 60 мільйонів гривень. Проєкт реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку.

«Вони приїхали в минулому році, безпосередньо місту Маріуполю дали 30 мільйонів доларів фінансування. Тобто це 750 мільйонів гривень безповоротних інвестицій. Це дуже важливо, що нам не потрібно буде повертати ці інвестиції. Відповідно тут є елемент співфінансування», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Зокрема, в садочку подбають про енергозбереження. Групи обладнають LED-освітленням та встановлять індивідуальний тепловий пункт.