12:10, 22.08.2020

У гуртожитку, чи винайняти квартиру? Студенти готуються до нового навчального року

Жити за правилами та під наглядом, або ж - бути самому собі хазяїном в орендованому житлі. Студенти вже готуються до навчального року. Першокурсники з інших міст обирають собі тимчасову домівку. Що пропонують маріупольські рієлтори та які умови в гуртожитках?

поділитись:
У гуртожитку, чи винайняти квартиру? Студенти готуються до нового навчального року - фото 1

 

Нині у гуртожитку майже ніхто не живе. Студенти Маріупольського державного університету поки вдома. Першокурсники приїдуть у вересні. А у курсантів Донецького юридичного інституту навчання вже розпочалося. Живуть майбутні правоохоронці в казармах. Олександра - четверокурсниця. Розповідає, в одній кімнаті живуть вчотирьох. Прибирають щодня зранку. Прокидаються о шостій, лягають о десятій. Усі дотримують розпорядку та правил. Казарма - режимний об'єкт, а тому запросити у гості друзів - не можна.

«Навіть якщо це дівчата, навіть якщо вони з іншого курсу, або з нашого курсу, але вони не мешкають у нашій казармі, вони не можуть сюди зайти, оскільки вони вже тут не проживають», - розповідає курсантка донецького юридичного інституту Олександра Колєсова.

Уже незабаром заселяться і першачки. Усього - 125 курсантів. Житимуть вони безкоштовно.

«Вступили до Донецького юридичного інституту на бюджетну форму навчання, і ці 125 курсантів будуть проживати без оплати, тому що держава за них вже врахувала. Вони навчаються, їм видається форма, тобто забезпечення, їх годують», - каже в.о. декана Валентин Тулінов.

520 гривень за проживання платитимуть студенти Донецького державного університету управління. Цьогоріч вони мешкатимуть у відремонтованому гуртожитку: нові меблі, сучасна сантехніка, гаряча вода і освітлення з датчиками руху. Ті, хто хоче бути самостійнішим, орендують квартири. Але рієлтори кажуть, нині попит невисокий.

А ось у столиці подекуди можна винайняти житло за заниженими розцінками. Проте ажіотажу, який завжди був перед початком навчального року, немає.

«В цьому році студентів немає. Було актуально дуже шукати двокімнатні, трикімнатні квартири для двох, трьох дівчаток або хлопчиків. В цьому році цього немає взагалі», - розповідає рієлторка Юлія Курганова.

Фахівці кажуть, карантин зіграв на руку орендарям. Рієлтори чи не вперше спостерігають мінімальний розрив цін між житлом класу економ та комфорт. Отож старі квартири із бабусиними меблями – не надто популярні зараз.

«Хто зараз заробляє грошей більше - ті люди, вони й залишилися. Ті хто саме економ, вони мабуть більше постраждали», - зазначає керівник асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

Якщо навчання відновлять у звичному режимі і приїдуть студенти – ціни підскочать. Якщо карантин посилять – ринок знову просяде.