19:55, 05.08.2020

У Маріуполі для скейтерів та велосипедистів створять окремі зони для катання

Тренуватися, виконувати трюки та не заважати при цьому відпочивальникам. В усіх районах міста для скейтерів та велосипедистів створять окремі зони.

поділитись:
У Маріуполі для скейтерів та велосипедистів створять окремі зони для катання - фото 1

Будувати майданчики запросили київських фахівців.

Зараз єдиний у місті скейт-парк є у Лівобережному районі Маріуполя. Його відкрили вісім років тому. Нині він потребує ремонту. Та й всіх охочих уже не вміщує, тому молодь тренується й у інших парках та скверах.

Найпопулярніше місце для райдерів у центральному районі - театральний сквер. Туди приходять зі скейтами, роликами і самокатами. Професіонали виконують трюки, а новачки – вчаться. Попри заборону щовечора тут чимало підлітків. Змагаються у швидкості та вправності.

Олександр Шаповалов на роликах уже шість років. Найчастіше з друзями тренується в парках міста.

"Були випадки і зіткнення, але не критичні, з людей ніхто не постраждав. Бували випадки, наші хлопці падали. Хлопчина на самокаті в минулому році ногу тут поламав", - каже хлопець.

Маріупольські спортсмени мріють про скейт-парки, як у Одесі, Києві та Харкові. Дмитро запевняє - об'їздив майже всю країну, і знає, де краще всього кататися.

"Зараз, на даний момент, я вважаю, Харків найперспективніший в цьому плані. Тобто там майже щороку намагаються реалізовувати парки якісь нові. Хотілося б, щоб і в Маріуполі розвивали", - каже спортсмен.

Нині активісти збирають підписи під петицією про відкриття скейт-парку. На вимогу молоді відреагували в профільному управлінні. Запросили фахівців зі столиці та зібралися разом шукати місця для будівництва.

"Побудувати вже місце, де можна буде кататися. Місця гарні. Доповнення всі ці - це вже таке, бонус", - каже спортсмен Олександр Писарєв.

Доповненнями займаються спеціалісти федерації екстремальних видів спорту України. Олександр разом з командою допомагають облаштовувати парки і в українських містах, і за кордоном. Щодо Маріуполя вже склали план.

"Аудітотрія нехай буде від 3 до 12, а памптреке і на дитячій зоні. Тобто у скейт-парку буде дитяча зона. Щоб не було конфліктів між людьми, які мають низький рівень, дитяча зона і зона для середнього та професійного рівня", - розповідає голова федерації екстремальних видів спорту України Олександр Аляб'єв.

У міськраді додають, планують відкрити майданчики в кожному районі. Хочуть розташувати їх поблизу ігрових та зон відпочинку.

"І десь в центрі повинен бути серйозний об'єкт, серйозна рампа, сучасна, сучасні рампи вони литі бетонні, на яких могли б збиратися вже глобально представники з цих культур і щоб була можливість проведення навіть змагання з цих видів спорту", - розповів начальник управління молоді та спорту Олексій Казанцев.

Поки фахівці розробляють проєкт, згодом шукатимуть фінансування. І припускають, наступного року можуть відкрити перший сучасний скейт-парк.