19:05, 22.10.2020

У Маріуполі інфекційні відділення обладнають додатковим киснем

Оновлення дитячого інфекційного відділення та забезпечення киснем хворих на Covid-19. Міську медицину підтримує  і група Метінвест.

поділитись:
У Маріуполі інфекційні відділення обладнають додатковим киснем - фото 1

Усе - заради одужання. Із початком карантину для найтяжчих хворих на Covid-19 у трьох маріупольських медзакладах встановили кисневі пункти. Більшість з них були обладнані за кошти металургійних підприємств міста. Та вже незабаром кількість спеціально облаштованих ліжкомісць планують потроїти.

«Обладнали порядку 103 точки, які до сьогоднішнього часу обслуговуються підприємством Метінвест. Тобто суточно десь на цих точках ми споживаємо до 300 балонів. І ми бачимо, що нам додатково потрібно обладнати близько 220 точок. Це лікувальні заклади міська лікарня №9, №4, №1. Попередньо прорахунок, який ми зараз зробили - це близько 17 мільйонів», - розповів перший заступник міського голови Михайло Когут.

Також продовжується ремонт дитячого інфекційного відділення у міській лікарні №4. Загальний бюджет складає 18 мільйонів гривень. З них майже 10 виділили підприємства групи Метінвест. За словами міського голови, в майбутньому установу планують розширити та лікувати дітей зі всього півдня Донеччини.

«Дитяча інфекція, яка стала зараз на озброєння захищає життя і здоров'я найціннішого, що у нас є - наших дітей. І це ефективно працює сьогодні на базі 4 лікарні. І важливо, що тоді, коли прийшла біда, коли трапився Covid-19, ви не вагаючись прийняли рішення, що треба розширювати цей напрямок. І сьогодні в реконструкції 2-е відділення і 1-е відділення. Ми розширюємо, робимо регіональним таким центром, дитячим центром в нашому місті», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

За останні чотири роки група Метінвест вклала в розвиток Маріуполя понад 400 мільйонів гривень. За словами Юрія Риженкова, сьогодні завдання №1 - допомога у боротьбі з пандемією.

«Група Метінвест з самого початку допомогла обладнати 90 ліжкомісць подачі кисню, який дозволяє сьогодні набагато швидше лікувати пацієнтів, з набагато меншими побічними ефектами, набагато меншою вагою. І сьогодні ми готові допомогти ще додати, як мінімум в 2 рази більше цих ліжок для того, щоб Маріуполь міг справлятися ефективно з цією проблемою», - сказав генеральний директор групи Метінвест Юрій Риженков.

Також Фонд Ріната Ахметова та Міжнародний благодійний фонд Вадима Новинського передали маріупольським лікарням апарати штучної вентиляції легень та обладнання для медиків.