10:55, 29 січня

У Маріуполі посилять конструкції багатоповерхівок

За програмою капітального ремонту роботи заплановані за сімома адресами. Усім будинкам - понад півстоліття. Коли мешканці побачать оновлені стіни?

поділитись:
У Маріуполі посилять конструкції багатоповерхівок - фото 1

 

Триповерхівці на вулиці 26 квартал - понад пів століття. І за цей час - жодного капітального ремонту. Стіни почали тріщати по швах. Комунальники замазували щілини. Та будинок все одно "рухався". За висновками профільної комісії - будову можна врятувати. Роботи розпочали в листопаді. Наразі - посилюють фундамент. У Маріуполі існує спеціальна програма. І аварійні будинки шикуються в чергу на ремонт. Наразі їх нараховують двісті. Ця триповерхівка у списку - серед перших.

«Виконано вже обстеження, в рамках якого були визначені заходи, які потрібно виконати для того, щоб даний будинок міг служити безаварійно ще протягом 20-30 років. У нас в планах на 21-й рік 7 об'єктів. На них виділено близько 19 мільйонів гривень», - розповів начальник управління ДРЖКІ Валерій Шевченко.

А це ще один будинок - на вулиці Купріна. Район міста інший - та проблеми схожі. Конструктиви багатоповерхівки треба посилити. Руйнуються й під'їзди.

«Тріщини з'явилися в 2018-му році. З часом вони збільшувалися», - каже голова ОСББ "Купріна-21" Ірина Давидова.

Житловики відповідають, ремонт у підвалі - це лише початок.

«Також ми відремонтуємо сходові марші, які відповідно до обстеження вимагають втручання. Повністю цокольну частину. Всі тріщини будуть розшиті і ін'екціновані цементно-піщаним розчином. Проект повинен бути реалізований до вересня 21-го року», - зазначив Валерій Шевченко.

Міська програма з посилення несучих конструкцій у багатоповерхівках діє вже шостий рік. За цей час привели до ладу 19 об'єктів.