18:45, 17.11.2020

У Маріуполі суд другий день обирав запобіжний захід для головного патрульного Донеччини

Михайла Вершиніна звинувачують у незаконному придбанні та зберігання боєприпасів. Підтримати правоохоронця прийшли колеги, друзі та активісти. Чому судове засідання переносили?

поділитись:
У Маріуполі суд другий день обирав запобіжний захід для головного патрульного Донеччини - фото 1

Іллічівський суд. Перше слухання по справі Михайла Вершиніна розпочалося ще напередодні. Під стінами будівлі зібралися небайдужі. Вони прийшли підтримати головного патрульного Донецької області. Сам чоловік - про кримінальний процес не говорить. Бо запевняє - найважливіше зараз...

«Підтримка - це найвища оцінка. Насправді немає вище оцінки. Коли ми бачимо таку підтримку людей, я чітко розумію, що патрульна поліція працює. Поки ми маємо таку можливість - ручний поліцією ми не станемо. Я цього не хочу усіма силами», - сказав Михайло Вершинін.

Не залишилася осторонь й Діана Берг. Дівчина ще влітку створила відкритий лист на підтримку Вершиніна. І документ підписали понад вісімсот осіб. Активістка впевнена - це той керівник, який потрібен нашій поліції.

«Це той коп, якого ми собі уявляли тоді, ще 5 років тому, коли відбувалася реформа патрульної поліції. Це саме він уособлює нового поліцейського», - каже активістка.

Приїхали підтримати й побратими.
Відсторонити від посади вимагають прокурори. Аби Михайло Вершинін не мав змоги впливати на рух справи.

«Впливати на свідків, а на свідків саме тих, які працюють разом з Вершиніним, в одній державні установі, які знаходяться в його безпосердньому підпорядкуванні. Відсторонити обвинуваченого, на час проведення судового розгляду, щоб забезпечити його належний рух».

Нагадаємо, ще в липні, під час обшуку в кабінеті копа знайшли боєприпаси, які зберігалися без передбаченого законом дозволу. За цим фактом в ДБР відкрили кримінальне провадження. Михайлу Вершиніну загрожує від семи років років обмеження волі. Та поки лише триває досудове розслідування. Натомість адвокат запевняє – підстав відстороняти підзахисного від посади – немає.

«Жодного письмового доказу, і жодного доказу перерахованого прокурором - не доведене. Немає ніяких підстав для задоволення цього клопотання. Я прошу його не задовольняти. Так як людина на своєму місці».

а все ж таки суд вирішив усунути головного патрульного з посади. Сам Михайло Вершинін ще раз подякував всім за підтримку. Та додав, - пишається тим, що за три роки служби зміг створити потужну команду правоохоронців.