09:40, 14.04.2021

У Маріуполі впроваджують електронну оплату проїзду в комунальному транспорті

Спеціальні валідатори для списання грошей вже встановили на маршруті 16А і наступного тижня автобуси вийдуть на лінію. Як працюватимуть прилади?

поділитись:
У Маріуполі впроваджують електронну оплату проїзду в комунальному транспорті - фото 1

Для пілотного проєкту в Маріуполі обрали один з найдовших маршрутів - 16А. Він з'єднує Лівобережний район з Центральним. Електронний квиток стане у нагоді тим, хто щодня користується транспортом.

Скористатися такою послугою маріупольці зможуть наступного тижня. Оплатити проїзд спочатку можна буде безконтактною банківською карткою, телефоном або ж смарт-годинником. А після тестування системи впровадять спеціальні картки, які пасажирам необхідно буде поповнювати.

Валідатори для електронної оплати встановили в десяти автобусах. У кожному по три пристрої. Після безготівкової оплати паперові квитки в транспорті не видаватимуть. Перевірити чи списалися гроші зможе кондуктор - у нього буде ручний валідатор.

«Валідатори будуть пов'язані з мережою Інтернет за допомогою сім-карт з процессингом, який встановлений в Києві, і відповідно там знаходиться вся база, прийом платежів, ліцензована з банками. На пілотному маршруті зараз не буде проводитися видача транспортних карт масово. Зараз буде відпрацювання банківськими картами», - розповів директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

Однак сплачувати за проїзд можна буде й готівкою, як раніше.