09:40, 22.09.2020

У маріупольському комунальному транспорті впровадять електронний білет

Швидко, зручно та безконтактно. Невдовзі у маріупольському комунальному транспорті можна буде розплатитись за проїзд без готівки. Спеціальні термінали у тестовому режимі встановлять в автобусах на маршруті 16А.

поділитись:
У маріупольському комунальному транспорті впровадять електронний білет - фото 1

 

Карина регулярно їздить громадським транспортом на навчання. Каже - щоразу доводиться знімати гроші аби придбати квиток. Запевняє, зручніше було б сплачувати за проїзд карткою.

«Якби так, можна було саме окремо купувати картку і розплачуватися. Там якийсь ліміт, визначений був би. Ну своєї теж, напевно, так, тоді поповнювати б довелося», - каже студентка.

Згодна з подругою й Альона. Адже в деяких містах така система вже працює.

«У Києві, в Харкові є єдиний Е-квиток, де можна поповнювати рахунок цього квитка або картки. І ти зможеш кататися на будь-якому виді транспорту», - каже дівчина.

Українці все частіше користуються безготівковим розрахунком. Наприклад, за перше півріччя загальна сума таких платежів склала майже 100 мільярдів гривень.

На думку кондукторів, можливість сплатити за проїзд карткою буде корисною для пасажирів. Адже і QR-кодом для сплати користується дедалі більше людей.

«Молодь так, часто користується. У них електронні і такі. Часто заходять, купують такий квиток. Підійшли, доклали, оплатили і все. Люди похилого віку - так, вони не змогли б. Навчатися треба, щоб знати, як робити, користуватися цим», - розповіла кондукторка Лариса Соболєва.

За словами керівника департаменту, зараз триває технічний огляд автобусів маршруту 16А та підготовка до встановлення терміналів оплати.

«Будут установлены валидаторы на каждую дверь. И валидатор будет выдан каждому кондуктору, который работает на этом маршруте. Оплата проезда на первом этапе будет производиться бесконтактными картами, банковскими картами», - зазначив директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

В установі додають, безконтактний розрахунок за проїзд діятиме паралельно з готівковим.