11:10, 05 лютого

Торік на Донеччині вандали розкрали 84 могили

До відповідальності притягнули 19 осіб.

поділитись:
Торік на Донеччині вандали розкрали 84 могили - фото 1

Псування надгробків, демонтаж і продаж могильних загорож, пам'ятників, плит та вінків – злочини, що найчастіше трапляються на місцях поховань. Усього на території області зареєстровано 84 таких правопорушення. Максимальне покарання за наругу над могилами – до 12 років позбавлення волі – повідомляють в поліції.

Увагу зловмисників привертають саме металеві фрагменти могил, за продаж яких можна отримати гроші. Тож порушники просто здають їх у пунктах прийому металобрухту.
У липні минулого року на території одного з кладовищ у Маріуполі було зафіксовано факти викрадання металевих конструкцій з надгробків. Оперативники виявили зловмисників саме шляхом відпрацювання місцевих пунктів прийому металу. В одному з таких пунктів і було виявлено лом, викрадений на цвинтарі. У результаті розшукових заходів поліцейські викрили двох підозрюваних. Ними виявилися раніше засуджені за майнові злочини місцеві мешканці. Чоловіки зізнались у скоєнні чотирьох таких епізодів.

Подібний злочин наприкінці квітня скоїв і житель Нікольського району, який вирішив збагатитися, демонтуючи пам’ятники на цвинтарі. Замість грошей вандал отримав кримінальне покарання.

За скоєння таких злочинів передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі на строк до 12 років (якщо дії зловмисників спричинили тяжкі наслідки).