19:50, 28.04.2020

У Сартані відремонтували дороги. Де ще будуть ремонти?

Нові дороги із суттєвою економією. У селищі Сартана відремонтували дві дороги з використанням шлаку металургійного комбінату "Азовсталь" Групи Метінвест. Вдалося зберегти приблизно 200 тисяч гривень. Скільки ще вулиць планують зробити цьогоріч?

поділитись:
У Сартані відремонтували дороги. Де ще будуть ремонти? - фото 1

 

Пан Олександр живе в одному з будинків на вулиці Пушкіна у Сартані. Каже, ще торік асфальту на цій ділянці не було.

У Сартані відремонтували дороги. Де ще будуть ремонти? - фото 15215

 

«Дорога була - шлак, пил. Пил і бездоріжжя, ямки такі невеликі. Ну все було, терпів. Діти тут гуляють, катаються на роликах, на самокатах».

А на вулиці Зеленій заасфальтували майже кілометр дороги.

У Сартані відремонтували дороги. Де ще будуть ремонти? - фото 15216

 

«Дуже погана була. Раніше була шлаком, ями були тут біля мене. Були ями такі великі, що не можна було, як Дощ іде - не могла виходити з будинку навіть», - каже жителька селища Ніна Пастур.

Тогоріч металургійний комбінат "Азовсталь" Групи Метінвест безкоштовно виділив Сартані приблизно 5 тисяч кубометрів шлаку. Завдяки цьому селище заощадило майже 200 тисяч гривень. Нині без асфальту трохи менше половини доріг, розповідає селищний голова Олександр Куркчі.

«Цьогоріч ми плануємо також зробити дві ще вулиці - це близько 400 тисяч квадратних метрів асфальту. Ми вже подали заявку на 3 тисячі метрів кубічних шлаку. Ми хочемо продовжувати відсипати дороги другої категорії».

Волноваський, Нікольський, Мангушський і Бойківський райони. Комбінат "Азовсталь" Групи Метінвест уклав меморандуми на безкоштовний збут вторсировини з найближчими селищними радами та районними адміністраціями області. Також шлак надають комунальним підприємствам міста.

У Сартані відремонтували дороги. Де ще будуть ремонти? - фото 15217

 

«У минулому році за 6 місяців було утилізовано близько 160 тисяч тонн шлаковой продукції. За перший квартал цього року вже Метінвестом було надано близько 70 тисяч тонн шлаковой продукції для селищ і комунальних підприємств міста Маріуполя», - розповів старший менеджер групи МЕТІНВЕСТ Олександр Філоненко.

Окрім цього металурги планують безкоштовно надавати вторсировину "Укравтодору". Але мають бути вирішені логістичні питання.